АктуальноВсі новиниГоловне в УкраїніУкраїна

Андрій Єрмак – рішення про запрошення Фокіна в ТКГ було колективним

Голова Офісу Президента України Андрій Єрмак заявив, що рішення про призначення екс-прем’єра Вітольда Фокіна першим заступником голови Тристоронньої контактної групи ухвалювалося колективно.

Про це Єрмак заявив у інтерв’ю “Україна 24“.

За його словами, рішення щодо запрошення колишнього прем’єра України Вітольда Фокіна до Тристоронньої контактної групи ухвалювалося з огляду на його політичний досвід.

“Рішення про запрошення Фокіна в ТКГ було колективним. Ухвалювалося воно, беручи до уваги те, що Фокін народився на Донбасі, пройшов досить тривалий шлях, плюс має досить великий політичний управлінський досвід, двічі прем’єр-міністр, людина, котра відмовила Горбачову у тому, щоб стати прем’єр-міністром в СРСР”, – сказав Єрмак.

 Він зазначив, що якби Фокін робив провокативні заяви щодо Донбасу раніше, то його б не запрошували до ТКГ.

“Я хотів би, щоб було чітке розуміння, трохи сказати про те, що ТКГ — це консультаційний майданчик. Це не представництво держави. Відповідно, ніякі рішення, які приймає ТКГ, не несуть ніяких політичних зобов’язань для держави Україна… Але сталася ситуація, коли слова й заяви Фокіна мали, безумовно, публічний характер і, безумовно, вони не збігалися з офіційною позицією української делегації. Саме тому президентом було прийняте рішення — виключити Фокіна з ТКГ”, – зазначив Єрмак.

 Нагадаємо: 30 вересня президент України Володимир Зеленський підписав указ про звільнення Вітольда Фокіна з посади першого заступника голови української делегації у Тристоронній контактній групі.

Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close