[multilanguage_switcher]

Тролінг став важливою складовою пропаганди Кремля – для того, щоби запевнити поляків, що українці їх закляті вороги проросійські інтернет-тролі безліч разів повторюють тези теперішньої кремлівської влади. Це армія платних російських тролів, які масово пишуть у польському інтернеті антиукраїнські і проросійські коментарі.

Вони пишуть статті і коментарі, блокують акаунти на таких популярних сайтах, як Wirtualna Polska, Interia або Onet, а також на інтернет-форумі російського польськомовного радіо Sputnik Polska.

Одне з головних завдань кремлівського інтернет-«тролінгу» у Польщі – руйнування польсько-українських відносин. При цьому, тролями використовуються принципи так званих чотирьох D:

1 D – це Dismiss, тобто заперечення і нівелюваня очевидного факту (наприклад, Захід твердить, що російські війська є в Україні, а російські ЗМІ – що їх там нема. Кремлівські «тролі» повторюють це у мережі сотні тисяч разів, намагаючись таким чином переконати у цьому користувачів інтернету»).

2 D – Distort, що означає перекручування, додавання до інформації про реальні факти якихось вигадок.

3 D –Distract, тобто відвернення, розпорошення уваги (якщо хтось у чомусь тебе звинувачує, то ти його звинувать у тому ж).

4 D – Dismay, або ж залякування (це погрози в мережі, обіцянки фізичної розправи в реальному, а не віртуальному світі).

Інтернет-тролі, або як їх називають у Польщі «Тіні Путіна» активізувалися у період між окупацією Криму і початком війни на Донбасі. Намагаючись розсварити поляків з українцями, вони наполегливо експлуатують питання складного історичного минулого двох народів, передусім – волинської трагедії. Їх умовно можна поділити на дві групи. Перша – справжні російські тролі, які пишуть з території РФ і отримують за це гроші. Це етнічні поляки, які проживають в Росії, а також білоруси чи росіяни з різним рівнем знання польської мови.

Друга група – це поляки з русофільськими або яскраво вираженими антиукраїнськими поглядами. Вони “трудяться” в Інтернеті не за гроші, а за якісь ідеї чи міфи.

Де ж беруться інтернет-тролі?

З оголошень на порталах для людей, котрі шукають роботу. Найвідоміша фабрика тролів в Санкт-Петербурзі. Найохочіше залучають тих, хто знається на міжнародних справах, тому пропозицію часто отримують студенти міжнародних відносин. Їх завдання полягає в тому, щоб коментувати статті, просуваючи точку зору Кремля.

Здійснюються постійні спроби роздмухати антипольську та антиукраїнську кампанія в мережі Інтернет. І якщо сьогодні українське та польське суспільство не налагодять взаємодію та порозуміння, то протидіяти путінській пропагандистській машині у всесвітній павутині завтра може бути вже пізно.

Оригінал статті за покликанням: http://ukraina-dla-ciebie.blog.pl/2017/02/23/antypolski-trolling-kremla-nowa-rzeczywistosc/