Він зазначає, що вже з’явилися “маніпуляції” щодо того, що начебто “десь 20 мільйонів людей, які не живуть постійно в Україні, будуть вирішувати владу в Україні”.

Арахамія пояснив деталі щодо голосування за владу при множинному громадянстві  фото УНІАН

Арахамія пояснив деталі щодо голосування за владу при множинному громадянстві фото УНІАН

Голова фракції “Слуга народу” Давид Арахамія запевняє, що за законопроектом про множинне громадянство особа не отримає змоги голосувати за владу в двох країнах.

Як передає кореспондент УНІАН, про це він сказав у коментарі журналістам.

Відповідаючи на запитання про законопроект президента щодо множинного громадянства, Арахамія, зокрема, зауважив, що люди, які мають російський паспорт, український отримати не зможуть.

“По-друге, людина має визначитися. Наприклад, якщо вона громадянин Канади чи громадянин Сполучених Штатів і одночасно отримав українське громадянство, – має визначитися, за яку владу він де голосує. Якщо він живе у Сполучених Штатах, то він тоді має український паспорт, але не матиме можливості голосувати тут, тому що він голосує за президента Сполучених Штатів, за їхній Сенат, – тоді не може людина голосувати в двох країнах за владу… Тобто, якщо його центр життєвих інтересів тут, – він голосує за владу тут, якщо там – за владу там”, – сказав він.

Читайте такожНа шляху до подвійного громадянства: Зеленський вніс у Раду низку законопроектів

Арахамія додав, що вже з’явилися “маніпуляції” щодо того, що начебто “десь 20 мільйонів людей, які не живуть постійно в Україні, будуть вирішувати владу в Україні”. “Це дійсно неправильно. І за нашою логікою, в цьому законопроекті на це є достатній запобіжник”, – зазначив депутат.

Також на запитання, чи необхідно буде вносити зміни до Конституції, він зауважив: “На нашу думку, ні. Тому що “єдине громадянство” – більшість конституціоналістів розцінюють, що це було, коли була загроза втрати Криму, і вони казали “єдине”, маючи на увазі, що це “єдине по всій Україні”. Тобто немає Полтавського громадянства, Миколаївського, Вінницького чи Кримського”.

Як повідомляв УНІАН, 1 грудня у щорічному посланні до парламенту про внутрішнє та зовнішнє становище України Зеленський заявив, що вніс на розгляд парламенту законопроект про множинне громадянство. Президент наголосив, що вперше українці з усього світу будуть відчувати себе не діаспорою, не просто людьми “українського походження”, а людьми з українським громадянством.

На сайті парламенту зареєстровано5 законопроектів на цю тематику.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter