[multilanguage_switcher]

У середу почалися чотирьох сторонні переговори президентів Франції, Німеччини України та Росії.

Лідери у черговий намагалися відновити перемир’я на сході України дипломатичним шляхом.

По закінченню зустрічі Меркель сказала, що «дива не сталося», але ця зустріч є дуже важливою ,бо країни все ж таки роблять невеликі кроки на шляху до встановлення миру.

Нагадаємо, що це був перший візит Путіна до Німеччини з 2014 року, з моменту анексії Криму.

Який статус конфлікту в Україні ?

Через декілька тижнів після анексії Криму, проросійські групи сепаратистів підняли ряд повстань на сході України, щодо відділення цих територій в окремі держави. Правда, вдалося зробити цей рух масштабним лише у двох регіонах- Донецьку та Луганську.

Війна почалася влітку 2014 вздовж кордону за підтримку армії РФ, присутність якої Росія заперечує.

Рівень смертності серед українських військових вражає –  більше трьох людей на добу, що навіть вище ніж у армії США під час кампанії у Іраку.

За даними ООН за час конфлікту загинуло більше 10 000 людей з обох сторін.

 

Що стане головною темою для обговорення?

Головним питанням зустрічі стала присутність Росії на сході України, яку Росія заперечує.

Декілька разів ставили питання про припинення постачання зброї , на що Путін відповів короткою фразою :

«Це зброя зроблена в Росії, але це не означає, що вона наша».  Однак, минулого Грудня у ефірі одного з телеканалів він обмовився «Ми ніколи не стверджували , що там немає людей які виконують наші завдання, в тому числі у військовій сфері». Також звучала версію про «військових у відпустці».

 

 

Чого хоче Україна?

Україна хоче відведення російських військових до введення в дію мінських угод. Припинення вогню гарантуватиме повстанцям певну автономність, після чого вони проведуть місцеві вибори та матимуть певний вплив на парламентських сесіях в Києві.

Порошенко сказав «Я не розумію, як можна провести незалежні та вільні вибори в той час як на Донбасі присутні російські війська».

Чого хоче Росія?

Після протестів в Україні через які було повалено режим проросійського президента Януковича, у 2014 році МЗС РФ оголосили вимогу Москви : децентралізація влади в Україні та надання автономії, яку вимагали проросійські жителі сходу України, тобто фактично послаблення влади Києву на сході України. Саме це Росія озвучила під час другої мінської угод.

Для досягнення цієї мети Росія згодна відвести свої війська, але лише за умов децентралізації.

Посилання на оригінальне джерело :  http://www.nytimes.com/2016/10/20/world/europe/ukraine-russia-germany-talks.html?_r=0