Президент України Петро Порошенко зустрівся з делегацією із Азербайджану, яку очолює Міністр економіки Шахин Мустафаєв. Про це повідомляє національна інформаційна агенція Азербайджану «АзерТАдж».

Обидві сторони висловили готовність до розширення взаємовигідної співпраці у сфері торгівлі та економіки.

Глава української держави позитивно оцінив динаміку стосунків між двома країнами, яка стала можливою завдяки зміцненню контактів між керівниками цих держав.

Порошенко назвав дуже важливим проведення 12-тої зустрічі україно-азербайджанської комісії з економічної співпраці у Києві у 2017 році.

Мустафаєв також провів зустрічі з першим премʼєр-міністром, міністром економічного розвитку і торгівлі Степаном Кубівим, міністром інфраструктури Володимиром Омеляном. Останній заявив, що офіційний Київ зацікавлений у розширенні співпраці в усіх сферах.

Вже існують приклади успішної роботи азербайджанських компаній в Україні. У цьому році компанії з Азербайджану зможуть взяти участь у реалізації проектів за сприяння міжнародних фінансових організацій, а також, у майбутньому, у втіленні проектів, фінансування яких здійснюватиметься із державного бюджету України.

Міністр інфраструктури Володимир Омелян наголосив, що розвиток транзиту через Україну в напрямку Європи та Азії є одним із пріоритетних питань. Також він додав, що «Азербайджан є ключовою ланкою для цього. Ми повинні налагодити нашу спільну роботу таким чином, щоб таке перевезення було зручним, надійним та конкурентоспроможним».

Міністр також закликав Азербайджан взяти участь у розвитку портової інфраструктури України.

Раніше, в рамках візиту, Мустафаєв зустрівся з Міністром аграрної політики та продовольства України Тарасом Кутовим, де заявив, що Азербайджан вважає перспективноюсвою участь у проектах з інвестуванням у сільське господарство України.

Під час зустрічі з премʼєр-міністром України Володимиром Гройсманом, сторони домовилися про розширення міждержавної співпраці у різних сферах. Гройсман та Мустафаєв наголосили на відкритті Торгового дому в Києві як однієї з найбільш багатообіцяючих сфер україно-азербайджанського співробітництва. Такий крок стимулюватиме торгівельні відносини між двома державами та збільшить потік інвестицій з Азербайджану в Україну.

Азербайджан є одним із головних торговельних партнерів України серед країн-членів СНД. Товарообіг між двома державами у 2016 році налічував близько 334,18 млн дол, згідно з даними Державного митного комітету Азербайджанської Республіки.