Глава Служби безпеки України Іван Баканов заявив, що в процесі реформування СБУ зосередиться на контррозвідувальній діяльності, а розслідуванням економічних злочинів, очевидно, займеться Держбюро фінрозслідувань.

Джерело: інтерв’ю Баканова “Інтерфакс-Україна”

Пряма мова: “Коли говорять про те, що наша контррозвідувальна діяльність повинна бути чимось обмежена, мене це дивує. Сьогодні багато нових видів загроз, які диктує сучасний світ. І вони стосуються не тільки України, але і будь-якої іншої країни. Невже агресія не здійснюється у виді економічної експансії? Можна купити стратегічно важливе для країни підприємство, а після цього його знищити”.

Деталі: Баканов розповів, що СБУ буде брати участь в розробці державної програми з протидії економічним злочинам та, власне, упереджувати їх.

Але розслідуванням, за словами глави СБУ, в перспективі буде займатися Державне бюро фінансових розслідувань.

Передісторія: 

  • У 2016 році представник Центру забезпечення реформування СБУ Андрій Бодрунов заявляв, що Службу безпеки планують реформувати до 2020 року.
  • У лютому 2018 року глава місії ЄС заявляв, що без реформи СБУ не буде просування України ні до Євросоюзу, ні до НАТО.
  • Перед другим етапом президентських виборів член команди Володимира Зеленського Олександр Данилюк заявляв, що працюватиме над створенням інституту фінансових розслідувань і над тим, щоб прибрати тиск правоохоронних органів на бізнес.
  • У вересні в СБУ заявляли, що проводять системну реформу відомства: зокрема, функціональний аудит власних структурних підрозділів для визначення ефективності їх роботи. Метою перевірки є також оптимізація чисельності СБУ з урахуванням забезпечення належного рівня державної безпеки.
  • 1 жовтня повідомлялося, що колегія СБ України підтримала концепт нової редакції Закону “Про Службу безпеки України”, наслідком якого стане реформа спецслужби.
  • У листопаді у Службі безпеки підготували законопроєкт, де пропонується залишити за відомством функцію досудового розслідування.
Ми в соціальних мережах