[multilanguage_switcher]

Берлін назвав брехнею заяву представника російського МЗС Марії Захарової, що канцлер Німеччини Ангела Меркель пропонувала російському керівництву підтримати висунення нового кандидата на пост генсека ООН від Болгарії.

 
 
“Канцлер ФРН спробувала завести розмову з керівництвом Росії щодо можливої підтримки російською стороною іншого кандидата від Болгарії, ніж висунутого офіційно. На це чітко й однозначно пані Меркель було сказано, що висунення державою кандидатури на пост генсека ООН – це виключно і тільки суверенне рішення самої країни”, – заявила в неділю Захарова.
 
У понеділок представник німецького МЗС Мартін Шефер заявив, що Захарова “поширює інформацію, яка об’єктивно помилкова”, і назвав цей крок недружнім, передає Франс прес.
 
Болгарія висунула кандидатом на пост генерального секретаря ООН Ірину Бокову, генерального директора ЮНЕСКО, ще в лютому. Однак минулого тижня в болгарських ЗМІ з’явилися повідомлення, що замість Бокової як кандидата може бути висунута Крісталіна Георгієва, болгарський єврокомісар, яку, імовірно, підтримує Меркель.
 
Восьмирічний термін перебування нинішнього Генерального секретаря ООН Пан Гі Муна на своєму посту закінчується 31 грудня 2016 року. Цьому передуватимуть вибори нового генерального секретаря. Поки що лідером передвиборної гонки вважається колишній прем’єр Португалії Антоніу Гутерріш.

http://www.dw.com/en/germany-and-russia-caught-up-in-spat-over-bulgaria-un-chief-candidate/a-19546006