АктуальноВсі новини

Бюджет-2020 недовиконаний другий місяць поспіль

У Мінфіні назвали ряд причин, які вплинули на доходи державного бюджету в лютому.

Держбюджет на 2020 рік недовиконаний другий місяць поспіль. Як свідчать оперативні дані Держказначейства, доходи загального фонду бюджету в лютому склали 62,2 млрд грн, або 93,7% від розпису, повідомляє прес-служба Мінфіну.  При цьому сума вища на 9,9%, ніж роком раніше.

Невиконання бюджету в Мінфіні пояснюють відмінністю фактичних макропоказників від закладених у держбюджеті. Зокрема, гривня виявилася міцнішою (в лютому курс у 24,6 грн/$ був нижчим від врахованого в бюджеті у 27 грн/$), обсяги імпорту та ціни на газ нижчі, зростання середньої зарплати було повільнішим від очікуваного.  

В результаті, доходи, за адміністрування яких відповідає Держмитслужба, становили 22,6 млрд грн, або 78,3% розпису. Недонадходження платежів через скорочення імпорту – понад 1,3 млрд грн.  

Через низькі темпи зростання номінальної зарплати (в січні – на 16,3% р/р з врахованим рівнем у 17,2%) нижчі від розпису на 0,7 млрд грн виявилися доходи від податку на доходи фізосіб і військового збору.  

При цьому, в Мінфіні зазначають, що податкова служба перевиконала план з надходжень на 7,1% або 2,5 млрд грн. До бюджету надійшло 37,1 млрд грн.  

За перші два місяці року касові видатки склали 131,1 млрд грн або 85,5% розпису. У Мінфіні наголошують, що всі необхідні захищені видатки були профінансовані.  

При цьому вдалося заощадити 3,4 млрд грн на обслуговування держборгу через зниження прибутковості з ОВДП і курсу гривні, тобто витрати були на 21,9% нижчі від розпису.  

Витрати на соцзабезпечення були на 6,7 млрд грн нижчі від розпису і склали 49,5 млрд грн. Зокрема, через скорочення кількості одержувачів субсидій, завдяки теплій погоді і зростанню доходів населення, що перевищує зростання комунальних тарифів.   Додатковим викликом лютого в Мінфіні називають погіршення ситуації на світових фінансових ринках, яка негативно вплинула на попит на ОВДП. При цьому в лютому вдалося залучити 14,1 млрд грн.

У Мінфіні визнають, що через неузгодження нової програми з МВФ, Україна не отримала лютневий транш в рамках четвертої програми макрофінансової допомоги від ЄС. Як відомо, в січні доходи держбюджету не виконані на 13,8 млрд грн, або 24,5%.

Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close