[multilanguage_switcher]

Троє канадських суддів, включаючи Верховного суддю провінції Нова Шотландія, прибудуть до України наприкінці жовтня в рамках державної ініціативи просування демократії та верховенства права у країнах східної Європи, які перебувають у складному політичному становищі.

 

Halifax, NS – Верховний суддя апеляційного суду провінції Нова Шотландія, суддя Суду Королівської лави провінції Альберта та суддя Верховного суду провінції Квебек проведуть два тижні (з 29 жовтня до 11 листопада) в Україні, де зустрінуться з українськими суддями, юристами, регіональними урядовими службовцями, академіками, журналістами та об`єднаннями громадянського суспільства. Їх мета полягає у розробці практичних планів для відновлення довіри до українських судових інститутів.

«Для того, щоб судді мали змогу виконувати свою роботу, вони повинні бути незаангажованими та захищеними від неправомірного впливу» – заявив Майкл МакДональд, Верховний суддя провінції Нова Шотландія. «Це називається судовою незалежністю, яка є основою судової системи Канади».

Попередні зустрічі, які відбулися в Україні цією весною, дозволили канадським високопосадовцям започаткувати розвиток взаємовідносин та можливих шляхів вирішення проблеми відновлення довіри населення до представників судової системи – необхідної запоруки покращення ситуації на наступні роки.

У той час, як проведені раніше зустрічі наголошували на важливості судової незалежності, підзвітності, ця поїздка зосередиться основним чином на тому, яким чином спілкування з населенням, юридична діяльність, громадянське суспільство та журналісти зможуть допомогти у реформуванні судової системи.

Група суддів відвідає регіони між містами Одеса та Івано-Франківськ. Регіональні суди в цих областях будуть пілотними проектами, які, при успішних результатах, слугуватимуть для інших регіонів України прикладом того, що суди можуть бути ефективними та надійними механізмами досягнення справедливості.

Під час поїздки до суддів приєднаються: професор університету Торонто Пітер Соломон, директор управління міжнародних програм Офісу Уповноваженого з федеральних судових справ Канади Олег Шаков, директор зі зв`язків із громадськістю Виконавчого комітету судової системи провінції Нова Шотландія Дженніфер Стеарс та український професор, доктор юридичних наук, член Конституційної Асамблеї та президент Інституту прикладних гуманітарних досліджень Михайло Буроменський.

http://www.wireservice.ca/index.php?module=News&func=display&sid=20018