Волкер і Сурков в жовтні проведуть зустріч щодо миротворців на Донбасі – екс-посол США в РФ Джон Теффт.

Спецпредставник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер і радник президента РФ Владислав Сурков проведуть зустріч щодо миротворців на Донбасі в жовтні.

Про це заявив колишній посол США в РФ Джон Теффт в інтерв’ю “Комерсанту”.

“Ми будемо обговорювати це питання з владою України і іншими країнами, включаючи Росію. Як я вже говорив, Курт Волкер буде зустрічатися з Владиславом Сурковим на початку жовтня. Ми вважаємо важливим спробувати прийти до взаєморозуміння щодо питання про мандат можливої миротворчої місії. Але ті критерії, про які я згадав, дуже важливі і вони будуть ключовими при прийнятті рішення (про відправку місії, – ред.), оскільки ми виходимо з того, що будь-яка подібна операція повинна передусім сприяти виконанню мінських домовленостей”, – заявив він.

Теффт додав, що такий мандат місії повинен бути заснований на повазі до суверенітету України і сприяти меті відновлення її територіальної цілісності. Читайте також Миротворці не вирішать всіх проблем, необхідні політичні кроки: посол США про введення місії ООН на Донбас “Миротворчі сили ООН повинні бути наділені широким мандатом, який дозволив би їм працювати на всій території, де відбувається конфлікт, включаючи можливість міжнародного контролю української сторони кордону між Україною і Росією, з тим, щоб уникнути поглиблення або інституціоналізації розділових ліній всередині самої України”, – зазначив він.

Раніше, спеціальний представник Державного департаменту США у справах України Курт Волкер заявляв, що розміщення миротворців ООН, як пропонує Росія, тільки на лінії розмежування на Донбасі ще більше розділить Україну.