Всі новиниГоловне в УкраїніГоловне у СвітіУкраїна

Глава представництва МВФ в Україні розповів про ризик дефолту в країні через виплати боргів у 2019 році.

У Міжнародному валютному фонді (МВФ) висловили впевненість у здатності України погасити борги за кредитами минулих років.

Про це заявив глава представництва МВФ в Україні Йоста Люнгман в інтерв’ю інтернет-виданню FinClub

Однак, на його думку, поєднання політики НБУ, спрямованої на накопичення золотовалютних резервів, і суттєва фінансова підтримка від міжнародної спільноти означає, що Україна зможе обслуговувати свої боргові зобов’язання. 

Утім, ситуація залишається нестійкою. Протягом останнього півроку міжнародні ринки капіталу позначилися певною нестабільністю. У цих умовах Україні необхідно зберегти макроекономічну стабільність, зменшувати свій борг, проводити структурні реформи, які дозволять залучити інвесторів і, зрештою, посилити зростання, пояснює Люнгман. 

“Якщо продовжувати податкову і бюджетну політику в її нинішньому руслі, то частка державного боргу співвідносно до ВВП буде знижуватися. Усі заходи, зазначені в програмі, яку підтримує МВФ, спрямовані на зменшення державного боргу”, – зазначив він. ь 

Раніше повідомлялося, що Люнгман прокоментував ціни на газ в Україні. У МВФ відзначили прогрес України у відході від урядового контролю над цінами на газ для домогосподарств. 

Нагадаємо, у Мінфіні повідомили, що в поточному році Україна має виплатити зовнішнім кредиторам на погашення і обслуговування боргу 6,1 мільярда доларів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close