АктуальноВсі новиниГоловне у СвітіПодії в Україні та СвітіСвітУкраїна

Україна, Польща і Литва обговорили посилення санкцій проти РФ

Лідери України, Польщі та Литви обговорили питання додаткових санкцій проти Росії.

Про це заявила президент Литви Даля Грибаускайте на спільній прес-конференції в Любліні з українським та польським колегами.

“Ми говорили щодо додаткових санкцій навколо Керчі. Ми знаємо, що це означає, коли на тебе нападають. Ми продовжуємо підтримку, бо йдеться не лише про стабілізацію України, а й про безпеку балтійського регіону”, – зазначила вона під час відвідин штаб-квартири військової бригади ЛитПолУкрбриг.

У свою чергу Петро Порошенко заявив, що розраховує на “посилення тиску на РФ, зокрема через санкційні механізми”.

“Санкції – це не відповідальність Росії, це механізм, щоб мотивувати Росію сісти за стіл переговорів, виконувати взяті на себе зобов’язання, припинити війну”, – сказав Порошенко.

Грибаускайте також привітала зміни до Конституції України про курс на ЄС та НАТО.

“Для нас, європейців, дуже важливо бачити і знати, що Україна залишається на шляху, за який варто боротися”, – сказала вона.

Нагадаємо, у ЄС досягли політичного консенсусу щодо запровадження персональних санкцій у зв’язку із нападом росіян на українські судна поблизу Керченської протоки в листопаді.

Персональні санкції ЄС передбачають заборону на отримання віз та заморожування активів приблизно для 8 осіб, причетних до затримання моряків.

Литва ще на початку грудня запровадила національні санкції проти 20 осіб, причетних до нападу на українських моряків в районі Керченської протоки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close