АктуальноВсі новиниУкраїна

Ще 7 російських військових підозрюють в атаці на українських моряків

Семи військовослужбовцям Російської Федерації повідомлено про підозру у веденні агресивної війни через таран українських броньованих артилерійських катерів “Бердянськ”, “Нікополь” та буксиру “Яни Капу” у Керченській протоці.

Про це 25 лютого повідомляє прес-служба прокуратури.

“16 лютого 2019 року, на підставі зібраних доказів повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 437 КК України, семи військовослужбовцям РФ”, – зазначили у відомстві.

Зокрема, про підозру у ведені агресивної війни повідомили “генерал-полковнику О. Дворнікову – командувачу військами Південного військового округу РФ, віце-адміралу О. Моісеєву – командувачу Чорноморського флоту РФ, а також п’яти військовослужбовцям-прикордонникам ФСБ РФ по республіці Крим”.

Відзначається, що за два дні після нападу на українські судна, 27 листопада 2018 року військова прокуратура повідомила про підозру 8 військовослужбовцям РФ – контр-адміралу “С. Станкевичу, віце-адміралу Г. Мєдвєдєву, капітану 1 рангу Р. Ромашкіну, капітану 1 рангу А. Шеіну, капітану 2 рангу О. Шатохіну, капітану 2 рангу О. Саляєву, капітану 3 рангу А. Шипіцину, капітану 3 рангу С. Щербакову”.

“Розслідуванням установлено, що всі 15 військовослужбовців РФ, яким вже повідомлено про підозру, причетні до ведення агресивної війни”, – йдеться в повідомленні.

Зокрема, підозрювані “організовували, координували та брали участь у нападі військових суден РФ на катери ВМС України”

Згідно з ККУ “ведення агресивної війни або агресивних воєнних дій” – карається позбавленням волі на строк від 10 до 15 років.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close