АктуальноВсі новиниГоловне в Україні

ДБР назвало причини втрати Криму

Анексії півострова Росією в 2014 році сприяв підрив боєздатності української армії, вирішили в ДБР.

За результатами попереднього розслідування Держбюро розслідувань встановило причини і умови, що сприяли розвалу збройних сил та анексії Кримського півострова, повідомляє прес-служба ДБР у середу, 16 вересня.  

Як повідомляється, злочинні дії щодо підриву боєздатності української армії почалися в 2012 році і тривали аж до вторгнення росіян до Криму в лютому 2014 року.  

“У державній зраді підозрюються вищі посадові особи держави того періоду – президент Віктор Янукович, міністри оборони України Дмитро Саламатін та Павло Лебедєв, а також начальник Генерального штабу Головнокомандувач ЗСУ Дмитро Саламатін”, – йдеться в повідомленні.  

Слідчими виділено п’ять основних епізодів скоєння злочину, що врешті призвели до окупації Кримського півострова:        

1.Злочинне скорочення ЗСУ  

Незважаючи на повернення до позаблокового статусу, вимагало нарощування чисельності армії, протягом 2012-2013 рр. гранична чисельність ЗСУ була скорочена з 240 000 до 162 000 військовослужбовців.          

2. Підрив стану мобілізаційної готовності   У 2013 році була скорочена половина від штатної чисельності військкоматів. Як результат, військові частини були укомплектовані лише на 25-55%. До того ж, було згорнуто “побуквену” приписку мобілізаційних ресурсів у військові частини і знищений облік військової техніки.      

3. Знищення систем протиповітряної оборони Криму  

Управління системою ППО в Криму було передано в командування ВМС України на півострові, що в подальшому перейшло на сторону ворога. До того ж, було скорочено одну з двох бригад ЗРК С-300В на озброєнні і зупинено програми модернізації ЗРК С-125 і С-200В.      

4. Незаконні організаційні зміни і нівелювання стратегічних оборонних документів  

Проведені в 2013 році масштабні організаційні зміни ЗСУ, які суперечили законодавству і не були внесені в стратегічні оборонні документи країни, завадило ЗСУ в момент реалізації одного з сценаріїв зовнішньої агресії сформувати ударну групу і захистити територіальну цілісність України.      

5. Невжиття заходів щодо реагування на зовнішні загрози

Всупереч численним повідомленням розвідки, які чітко свідчили про підготовку наступальної операції з боку РФ в кінці 2013 – початку 2014 рр. Не було вжито заходів щодо приведення ЗСУ до вищих щаблів боєготовності, організації територіальної оборони і проведення широкомасштабних військових навчань на території Криму.  

Зазначені дії у своїй сукупності пов’язані і привели до тяжких наслідків – вторгнення РФ на територію АР Крим та м. Севастополь, подальшої їх окупації, порушення суверенітету і територіальної цілісності України.

Відзначається, що розслідування за іншими фактами, які призвели до окупації частини території України в 2014 році, триває.

Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close