АктуальноВсі новиниГоловне в УкраїніУкраїна

Денис Шмигаль про основні напрямки фінансування держбюджету на 2021 рік

Безпека та оборона України залишаються вищим пріоритетом уряду. Витрати на цей сектор в проєкті держбюджету на майбутній рік складають 267 млрд грн або 5,93% ВВП.

Про це в етері однієї з українських програм заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

«Другий пріоритет – сфера охорони здоров’я. Витрати на утримання медичного сектора виросли до 4,2% ВВП. У 2022 році ми плануємо зростання на 4,6%, а в 2023 році ми плануємо збільшення витрат на медичний сектор на 5%. На вакцини передбачено 2,6 мільярда гривень, на забезпечення безпечного навчального процесу передбачено близько 1 мільярда гривень», – сказав глава уряду.

Економіка, за словами прем’єр-міністра, є третім пріоритетом: «Державні гарантії, повернення відсотків, підтримка малого та середнього бізнесу, підтримка фермерів – все це передбачено в бюджеті».

«Четвертий пріоритет – це соціальна сфера. І освіта, і субсидії. Сума субсидій дійсно менша в проєкті бюджету, але слід зазначити, що ціна на газ в цьому році буде найнижчою за 5 років. З урахуванням цих показників ми ретельно прорахували та заклали в бюджет достатній обсяг субсидій, щоб перестрахуватися», – сказав Денис Шмигаль.

За словами прем’єр-міністра, уряд має стратегію до 2023 року щодо скорочення державного боргу та скорочення зовнішніх запозичень. Денис Шмигаль наголосив: «Україна – велика країна, наша економіка здатна продемонструвати прогрес».

Крім того, ще одним пріоритетом уряду прем’єр-міністр назвав промисловість. Створене Міністерство стратегічних галузей сприятиме виконанню експортних замовлень і контрактів.

«У нас вже є перші домовленості, результат яких, запевняю, ми побачимо в наступному році. КРІ для міністерства досить простий: замовлення на зовнішніх ринках не менше як $1 млрд для нашої галузі», – сказав Денис Шмигаль.

Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close