У Євросоюзі вирішили продовжити санкції проти представників Росії, України та Криму, причетних до посягання на територіальну цілісність та суверенітет України

Як повідомили дипломатичні джерела Радіо Свобода, Комітет постійних представників країн-членів при Раді ЄС продовжив ще на півроку дію санкцій, чинність яких спливає 15 вересня.

Список осіб, оголошених персонами нон-ґрата й на активи яких на території ЄС накладено арешт, складає 149 осіб, включаючи російських посадовців, учасників угруповань на Донбасі, які Україна визналатерористичними, а також кримських представників російського режиму, які причетні до посягання на незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України.

Водночас, санкції накладено й на 37 російських компаній, активи яких заморожено.

ЄС у кілька етапів, починаючи з 2014 року, запровадив щодо Москви санкції через її агресивну політику щодо України – анексію Криму та підтримку проросійських сепаратистів на Донбасі. Ці санкції неодноразово продовжувалися, а дія найчутливішого для російської економіки їхнього пакету закінчується в січні 2017 року.

7 вересня набуло чинності розширення списку російських компаній, які підпадають під санкції США через роль Москви у дестабілізації ситуації в Україні. Повідомлення про це опубліковане на сайті урядового видання Federal Register.

США запровадили у зв’язку з дестабілізацією України і агресією Росії проти неї кілька пакетів санкцій, головно проти російських фізичних і юридичних осіб, але також проти осіб та інституцій із лав донбаських і кримських сепаратистів і представників колишнього керівництва України. Схожі заходи скоординовано запровадили також Європейський союз, країни-члени «Групи семи» і ще деякі держави.