АктуальноВсі новиниУкраїна

“Діру” в бюджеті закрили прибутком Нацбанку

Нацбанк прийняв рішення перерахувати в бюджет-2019 майже 65 мільярдів гривень, більша частина з яких вже надійшла на рахунки.

За підсумками чотирьох місяців 2019 року, держбюджет зведений з дефіцитом 0,9 мільярда гривень. При цьому за перший квартал дефіцит склав 26,2 мільярда гривень. Про це повідомляє прес-служба Міністерства фінансів.

Як наголошується, у квітні було переглянуто бюджетний розпис у зв’язку з надходженням до бюджету прибутку Нацбанку в сумі 47,6 млрд грн у квітні, а також заміщенням надходжень від приватизації внутрішніми запозиченнями.

За даними казначейської служби, доходи державного бюджету за січень – квітень зросли на 18,2%, до 322,6 млрд грн і склали 95,7% від уточненого розпису. Доходи загального фонду держбюджету зросли на 13,4%, до 282,3 млрд грн і склали 93,2% від розпису на цей період. Серед причин недовиконання в Мінфіні називають менше сальдо доходів від ПДВ, міцніший курс гривні до долара, більш низькі обсяги імпорту, прийняття нормативу розподілу чистого прибутку підприємств і дивідендів тільки 26 квітня (тому відповідні виплати в бюджет пройдуть у другому кварталі 2019 року).

У Мінфіні очікують, що недовиконання за доходами буде частково компенсовано надходженнями прибутку НБУ (за рішенням Ради НБУ, в 2019 році 64,9 млрд грн буде перераховано до держбюджету).

Як повідомлялося, за підсумками лютого дефіцит бюджету склав 13,6 млрд грн. Таким чином, за березень “діра” зросла майже вдвічі.

Ми в соціальних мережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close