АктуальноВсі новиниГоловне в УкраїніУкраїна

Для Донбасу готується нова економічна стратегія

Влада готує дорожню карту економічного розвитку підконтрольного Донбасу, яку поширить на весь регіон після його звільнення.

Влада розробляє економічну стратегію для Донбасу. Про підготовку дорожньої карти розповів віце-прем’єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, заступник голови делегації України в Мінську Олексій Резніков у колонці для Atlantic Council.

“Основна увага приділяється розвитку частин Донецької і Луганської областей, які зараз перебувають під контролем України. Цей підхід, можливо, найкраще описати як український підхід до поняття “особливий статус” для регіону з метою трансформації інвестиційного клімату та реалізації нової економічної моделі на регіональному рівні”, – пише міністр.

Він вважає, що дана ініціатива повинна бути якнайшвидше впроваджена в підконтрольних районах Донбасу, а потім і на непідконтрольні після їхнього звільнення.

Резніков зазначив, що інвестори в сучасному світі працюють і в гарячих точках, і він провів десятки бесід з іноземними дипломатами, представниками міжнародного бізнесу та українськими інвесторами, яких набагато більше турбує стан української системи правосуддя, ніж близькість до лінії фронту.

“Наша мета – створити особливий інвестиційний режим в контрольованій Україною частині Донбасу. Ми розглядаємо поширення правил міжнародного комерційного арбітражу на регіон як невід’ємну частину цих планів. Крім того, українська держава повинна взяти на себе хоча б частину страхового тягаря від тих політичних і військових ризиків, які інвесторам складно передбачити. Щоб зробити цей підхід стійким, ми передбачаємо цільовий фонд для заохочення і сприяння інвестиціям, і не будемо покладатися на допомогу донорів”, – розповів він.

Дорожню карту економічного розвитку Донбасу планують представити у вересні. “Потім буде потрібно близько шести місяців, щоб підготувати необхідні розрахунки. Це зажадає експертного участі. В ідеалі цей внесок повинен виходити безпосередньо від потенційних майбутніх інвесторів”, – зазначив він.

За словами Резнікова, дана стратегія – це “не питання полегшення кризи на Донбасі, а прагнення створити передову і інноваційну економічну зону, яка може мати позитивний вплив на всю Європу”.

Прем’єр вважає, що в умовах коронакризи Україна ідеально підходить для диверсифікації виробництв за межами Китаю і наявності високоякісних виробничих потужностей ближче до країн ЄС, а регіон Донбасу володіє багатьма специфічними характеристиками, необхідними для того, щоб відігравати провідну роль в цьому процесі.

Віце-прем’єр України провів аналогію, що європейські інвестиції можуть створити “нову еру можливостей зростання” на Донбасі, як колись вони перетворили цей регіон в один з промислових двигунів континенту в дев’ятнадцятому столітті.

Він упевнений, що вже немає сенсу говорити просто про “відновленні регіону”, а замість цього слід зосередитися на створенні нової економіки.

“Відновлений і оновлений Донбас може стати центром нових підходів до виробництва. Трагедія війни перетворила промислові центри України в руїни, але це спустошення також створює простір для сміливих інновацій та оригінального мислення, які не завжди можливі в більш розвинених економічних умовах”, – вважає він.

Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close