Мінський майданчик не підходить для переговорів про повернення Криму, для цієї мети Україна пропонуватиме окрему платформу.

Українська влада має намір ініціювати переговори щодо повернення Криму, однак це буде робитися не в рамках мінських переговорів. Про це сказав віце-прем’єр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков в інтерв’ю Інтерфакс-Україна, яке було опубліковано в понеділок, 18 травня.

Говорячи про ймовірність міжнародних переговорів щодо Криму, Резніков сказав:   “Безумовно, Україна повинна, і буде, і робить це, обговорюючи з міжнародними партнерами. Для мене важливо, що на порядку денному президента і Донбас, і Крим в однаковому пріоритеті. І на саміті в Парижі в грудні 2019 року президент заявив, що Крим і Донбас – це Україна. Це важливо”.  

За його словами, переговори щодо Криму будуть проходити в іншому форматі.  

“По Криму буде окрема платформа, тому що наявний нині “Мінськ” із самого початку створювався для вирішення питання Донбасу – для припинення військової агресії Росії проти України”, – зазначив Резніков.  

Він підкреслив, що коли йому запропонували очолити Міністерство реінтеграції, мова відразу йшла і про Донбас, і про Крим – а перше його відрядження на нинішній посаді було в Херсонську область, на лінію адміністративного кордону з анексованим Кримом.  

За словами Резнікова, постачання води до Криму Україна відновлювати не буде:   “Ніхто нічого не збирається відновлювати. Є проста відповідь: після деокупації в наш Крим ми поставляємо нашу воду”.  

Резніков підкреслив, що зараз за ситуацію на півострові відповідає окупант – Росія. І, згідно із Женевською конвенцією, росіяни зобов’язані забезпечити всі гуманітарні запити цивільного населення.