Дмитрий Кулеба

Україна намагається не конфліктувати з Угорщиною, оскільки це важливий сусід, член НАТО і ЄС.

Глава МЗС Дмитро Кулеба пояснив, чому в України найбільше конфліктів з Угорщиною. В інтерв’ю РБК-Україна, опублікованому в понеділок, 7 грудня, він назвав три причини не сваритися із західним сусідом.

“По-перше, це важлива країна-сусід в Центральній Європі, і ми теж частина цього простору… По-друге, це держава-член НАТО, і ми хотіли б нормально взаємодіяти з Угорщиною в питанні євроатлантичної інтеграції. По-третє, це держава-член Євросоюзу, позиція якої нам теж важлива”, – пояснив він.

Міністр наголосив, що поважати законодавство і національні інтереси один одного повинні обидві сторони.

“Ніхто не налаштований політично воювати з Угорщиною. Але і Угорщина повинна поважати наше національне законодавство й національні інтереси”, – сказав Кулеба.

За його словами, найбільше із західних сусідів в України виникає конфліктів з угорцями, бо обидві держави “дуже травмовані своєю історією”.

“І тому дуже болісно ставляться до будь-яких питань, коли історія проривається в теперішнє, чи ще й намагається диктувати майбутнє. І ось ці приховані травми, вони і викликають зіткнення інтересів. І плюс Угорщина взагалі в останні роки дуже амбітно поводиться не тільки у відносинах з Україною, але і з низкою інших країн, і з Європейським союзом в цілому”, – додав міністр.

Нагадаємо, між Україною і Угорщиною спалахнув черговий конфлікт через угорців Закарпаття. Через що Будапешт навіть звернувся до ОБСЄ і НАТО, але обидві організації вирішили дистанціюватися від ситуації, надавши її вирішення конфліктуючим сторонам.