Головне в Україні

«Друзі України» пропонують включити США в Нормандський формат

 

[multilanguage_switcher]

Члени неформальної організації «Група друзів України в ЄС» пропонують залучити США до переговорів Нормандського формату стосовно ситуації на Донбасі. Про це йдеться у декларації групи, яку оприлюднила американська медіа-організація «Politico».

«Для вирішення конфлікту на сході України ми маємо залучити усі зацікавлені сторони, в тому числі Україну, Росію, Європейський Союз та США», – йдеться в документі.

Декларацію підписали екс-генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен, колишній міністр закордонних справ і оборони Великої Британії Малкольм Ріфкінд, колишній голова Європарламенту Ханс-Герт Поттерінг, екс-глава МЗС і екс-прем’єр Польщі Влодзімєж Цімошевич, колишній глава уряду Словаччини Мікулаш Дзурінда, екс-міністр закордонних справ та глава уряду Швеції Карл Більдт і президент Естонії Тоомас Ільвес.

«Мінський процес зайшов у глухий кут, тому що російський уряд та його прихильники продовжують порушувати режим припинення вогню та перешкоджати роботі спостерігачів ОБСЄ», – зазначають сторони.

На їхню думку, для того, щоб досягти більшої ефективності у врегулюванні ситуації на Донбасі, необхідно залучити до переговорів усіх необхідних гравців, зокрема США.

«Група друзів України в ЄС» наголошує, що «поки російський уряд іде своїм шляхом», європейці мають «бути твердими, у тому числі й у питанні посилення санкцій щодо Росії».

На їхню думку, «це б дозволило Європі продемонструвати свою рішучість в узгодженні санкцій з санкціями США».

Нещодавно, ПАРЄ прийняла резолюцію «Засоби правового захисту при порушеннях прав людини на українських територіях, які є поза контролем української влади». У ній підкреслюється, що так звані «ДНР» і «ЛНР» засновані, підтримуються та добре контролюються Російською Федерацією і не є легітимними відповідно до українського й міжнародного права.

Нагадаємо, Парламентська Асамблея Ради Європи проголосувала за дві резолюції стосовно України з поправками, внесеними українськими делегатами.

Постійний представник України в Раді Європи Дмитро Кулеба, коментуючи ухвалення резолюції, зазначив, що зараз речі називаються своїми іменами.

Посилання на оригінальне джерело : http://true-news.info/the-friends-of-ukraine-offers-to-include-us-in-the-channel-format/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close