Росія може піти на поступки щодо відведення військ з Донбасу, вважає експерт

 Спеціальний представник державного департаменту США з питань України Курт Волкер, скоріш за все, обговорюватиме з помічником президента Росії Владиславом Сурковим попередню чернетку виконання “дорожньої карти” мінських угод, зокрема, її безпекової частини. Таку думку висловив у коментарі УНН політолог Вадим Карасьов.

“Якщо говорити про анонсований Тіллерсоном (державний секретар США Рекс Тіллерсон – ред.) можливий компроміс і поступки з боку Росії, то вони будуть стосуватися, очевидно, не мінських угод, а тільки безпекової частини, яка досі не імлементована, і відповідно Україна не може далі просуватися у своїй частині імплементації мінських угод”, – зазначив він.

Адже, за словами експерта, позиція українського політичного керівництва і дипломатії полягає в тому, що спочатку – безпека, а потім – все інше.

“Тому, очевидно, тут можуть бути якісь невеличкі, але, все ж таки, поступки. Тому що США достатньо серйозно тиснуть сьогодні на Російську Федерацію для того, щоби примусити її до, хоча і не повного, але певного компромісу. Чому певного, а не повного? Тому що Росія навряд чи відмовиться від мінських угод. Навряд чи від мінських угод відмовляться Німеччина і Франція. США теж, у принципі, за продовження мінського процесу й імплементації мінських угод”, – упевнений політолог.

В.Карасьов підкреслив, що імплементацію мінських угод стримує невирішення питань безпеки.

“Тут, очевидно, Росія може піти на поступки. Можливо, буде обговорена на зустрічі Волкера (спеціальний представник держдепу США щодо України Курт Волкер – ред.) і Суркова (помічник президента Росії Владислав Сурков – ред.) якась попередня чернетка так званої дорожньої карти з виконання мінських угод. І тут якогось компромісу від Росії можливо чекати, тому що останні санкції США щодо РФ, Ірану і КНДР, останні заяви Пентагону і радника з національної безпеки президента США щодо надання летальної зброї Україні, все це робить Росію, все-таки, більш зговірливою, більш налаштованою на компроміс. Хоча зрозуміло, що це примус до компромісу. Але це може стосуватися тільки безпекової частини мінських угод, з якої можна почати і повну імплементацію мінських угод, як це закладалося, коли підписували ці угоди у лютому 2015 року”, – вважає експерт.

Нагадаємо, державний секретар США Рекс Тіллерсон заявив, що Росія демонструє “певну готовність” почати говорити про розв’язання кризи в Україні.

У свою чергу, міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров повідомив, що держсекретар США Р.Тіллерсон підтвердив, що спецпредставник держдепу США з питань України Курт Волкер відвідає Росію і зустрінеться з помічником президента РФ Владиславом Сурковим.