31 жовтня відбудеться голосування на проміжних виборах нардепів в округах №№184 і 197, а також на позачергових виборах депутатів місцевих рад, сільських, селищних, міських голів.

Проголосувати вдасться лише з паспортом-книжечкою або карткою / фото ua.depositphotos.com

ЦВК напередодні голосування, призначеного на 31 жовтня, нагадує про необхідність приходити на виборчі дільниці з паспортами громадянина України у вигляді книжечки або картки.

Про це повідомляє прес-служба Центральної виборчої комісії.

“Для отримання бюлетеня виборці повинні мати з собою паспорт (у вигляді паспортної книжечки або картки)”, – йдеться в повідомленні.

В ЦВК нагадали, що 23 серпня 2021 року набрали чинності зміни до закону “Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус” (про запровадження е-паспортів).

Читайте такожЧи треба мати COVID-сертифікат, щоби проголосувати: ЦВК пояснює

“Статтею 8 Виборчого кодексу України передбачено, що документом, який підтверджує особу та громадянство України виборця, є, зокрема, паспорт громадянина України (у вигляді паспортної книжечки або картки), який виборець у день голосування має пред’явити члену дільничної виборчої комісії для отримання виборчого бюлетеня”, – зазначили в Центрвиборчкомі.

Також нагадується, що згідно з пунктом 9 Порядку формування та перевірки е-паспорта і е-паспорта для виїзду за кордон, їхніх електронних копій, затвердженого постановою уряду від 18 серпня, перевірка е-паспорта та е-паспорта для виїзду за кордон з використанням унікального електронного ідентифікатора в режимі реального часу є обов’язковою умовою їх використання особою для отримання адміністративних та інших послуг, у будь-яких інших випадках, передбачених законодавством.

“На сьогодні для підготовки та проведення проміжних виборів народних депутатів України в одномандатних виборчих округах №184 та №197, а також позачергових виборів депутатів місцевих рад, сільських, селищних, міських голів, призначених на 31 жовтня, дільничні, окружні та територіальні виборчі комісії не забезпечені технічними пристроями для зчитування інформації е-паспорта громадянина України”, – пояснили в ЦВК.

То ж, аби уникнути непорозумінь під час отримання виборчих бюлетенів під час завтрашнього голосування, в Центрвиборчкомі звертаються до виборців з проханням мати при собі паспорт громадянина України у вигляді паспортної книжечки або картки.

Як повідомляв УНІАН, 31 жовтня відбудеться голосування на проміжних виборах народних депутатів України в окрузі №184 (центр – м. Нова Каховка) на Херсонщині та в окрузі №197 (центр – м. Золотоноша) на Черкащині.

Також в 9 регіонах відбудуться позачергові вибори сільського, селищного та міського голів та у 14 – проміжні вибори депутатів місцевих рад.

Вас також можуть зацікавити новини

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter