[multilanguage_switcher]

Україна, Росія, Франція і Німеччина на саміті в Берліні домовилися про те, щоб встановити озброєну поліцію на Сході України. Крім того, вони погодилися на створення дорожньої карти для досягнення мирного врегулювання.

На саміті щодо питань України, на якому була присутня  канцлер Ангела Меркель, за словами президента України Петра Порошенко, було узгоджено нову дорожню карту. Крім того, в зоні громадянської війни на Донбасі буде започатковано озброєну поліцейську місію, за даними агентства ТАСС повідомив П.Порошенко.

За основу до плану дій в інтересах встановлення миру необхідно прийняти  Мінський мирний договір, сказав П.Порошенко. Міністри закордонних справ Росії, України, Франції та Німеччини підготують відповідний документ до кінця листопада. Деталі щодо місії озброєної поліції, за словами Порошенка, необхідно буде обговорити з Організацією з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ).

П.Порошенко покинув переговори в рейхсканцелярії в Берліні, які тривали майже п’ять годин,  пізно ввечері. Після цього Меркель та президент Франції Франсуа Олланд провели переговори з президентом Росії Путіним щодо ситуації в Сирії.

“Допомога для народу, який страждає”

Канцлер Меркель після переговорів висловила свою думку щодо України, і зробила принципово позитивний висновок. Вечір показав, наскільки важливим був відкрити прямий діалог лідерів країн із Путіним, сказала Меркель. “Тож не станеться  ніякого чуда,” визнала вона. Він також повинен бути “на борту”, щоб досягти можливого мирного врегулювання.

Прогресом дня стало домовлення про дорожню карту, яку ще ніколи не застосовували, як описано в попередньому рішенні в Мінську. Це дозволить доставляти гуманітарну допомогу постраждалому населенню в районах поблизу Донецька і Луганська. Мінський договір — це основа, “Все, що потрібно, – це вийти зі стану щоденного порушення режиму припинення вогню,” сказала Меркель.

Боротьба, яка триває вже більше двох років.

У деяких районах східних областей України Донецької та Луганської з квітня 2014 року тривають бої між урядовими силами і сепаратистами, яких підтримує Москва. Приводом слугувала анексія Криму Росією і зміна уряду в Києві після декількох місяців прозахідних протестів.

Посилання на оригінальне джерело:http://www.tagesschau.de/ausland/poroschenko-ukraine-road-map-101.html