Утримання військ РФ біля України, у порівнянні з іншими кампаніями Кремля, не таке вже й дороге.

Ці дані розраховані на 94 тисячі військових Росії, про переміщення яких заявляла розвідка / Фото: REUTERS

Ці дані розраховані на 94 тисячі військових Росії, про переміщення яких заявляла розвідка / Фото: REUTERS

Щодоби з бюджету РФ на утримання російських військ біля кордонів України іде приблизно 10 мільйонів доларів.

Про це в ефірі телеканалу ДОМ повідомив військовий експерт, капітан І рангу, заступник начальника штабу ВМС України (2004-2020 рр.) Андрій Риженко.

Ці дані розраховані на 94 тисячі військових Росії, про переміщення яких заявляла розвідка.

У порівнянні з іншими кампаніями ці витрати, каже Риженко, для Путіна не є надто масштабними. Утримання військ чисельністю у 120 тисяч осіб в Афганістані коштувала росіянам майже третину мільярда на добу.

Читайте такожРозвідка США: Росія планує залучити до нового наступу на Україну близько 175 тисяч військових“А щодо використання військ… Я хочу сказати, що бюджет Російської Федерації упродовж 25 років збільшився у 12 разів. У них зараз на одного військового припадає 100 тисяч доларів. Це у 6 разів більше, ніж на одного військового України”, — уточнив експерт.

Ситуація на кордоні РФ і України

11 листопада Bloomberg опублікувало статтю, в якій говорилося про ризики повномасштабного нападу Росії на Україну. В агентстві зазначили, що в колах американських і європейських дипломатів серйозно схвильовані нинішнім переміщенням російських військ у бік кордону України.

У самій Москві це заперечують, називаючи осінню передислокацію військ “демонстрацією сили”.

На початку листопада в західних ЗМІ почала з’являтися інформація з посиланням на дані супутникових знімків про активне переміщення російських військових до кордону з Україною. 

При цьому, в Міноборони України дану інформацію заперечували.

Це вже друга ймовірна хвиля загострення на російсько-українському кордоні з березня 2021 року. Однак, як пише Bloomberg, поки концентрація військ РФ відбувається переважно вночі, тоді як навесні в Кремлі відкрито погрожували наступом, чинячи політичний тиск на Україну, ЄС і США.

Глава вітчизняного МЗС Дмитро Кулеба заявив, що загроза повномасштабного військового вторгнення в Україну з боку Росії дійсно існує, але Київ проводить необхідну роботу для того, щоб такий сценарій не був реалізований.

Вас також можуть зацікавити новини

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter