АктуальноВсі новиниУкраїна

Facebook видалив акаунти іноземних спецслужб, які діяли в Україні

Користувачі мережі акаунтів видавали себе за українців, використовуючи фальшиві дані. Їхня діяльність була спрямована на втручання у внутрішні справи України і декількох інших країн.

Адміністрація соцмережі Facebook видалила мережу акаунтів, які були пов’язані зі спецслужбами РФ і в основному працювали в Україні. Про це в середу, 12 лютого, говориться в опублікованій компанією заяві.  

Зазначається, що мережа акаунтів була створена для незаконного втручання у внутрішні справи України і декількох інших країн. У компанії підкреслили, що не хочуть, щоб їхні соцмережі використовували для маніпулювання людьми.  

У заяві говориться, що в мережу спецслужб РФ входили 78 облікових записів у Facebook, 11 сторінок, 29 груп і чотири облікових записи в Instagram.  

Користувачі цих акаунтів видавали себе за місцевих жителів, використовуючи фальшиві дані.  

Після розслідування у Facebook з’ясували, що це скоординована робота з розповсюдження недостовірної інформації, пов’язана з російськими розвідувальними службами.  

Мережа публікувала контент російською, українською та англійською мовами про місцеву політику, громадських діячів, нібито витоки зі СБУ, пов’язані з “етнічною напругою” в Криму і падінням боїнга MH17 на Донбасі. Дехто із користувачів представлялися журналістами і намагалися зв’язуватися з політиками, громадськими діячами і журналістами.  

Крім російської мережі акаунтів, Facebook видалив схожу мережу в Ірані, яка була орієнтована в основному на США, а також мережу, що виникла в М’янмі і В’єтнамі, орієнтовану на аудиторію М’янми.

Ми в соціальних мережах
Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close