[multilanguage_switcher]

Вашингтон: Федеральне бюро розслідувань посилює заходи, спрямовані на пошук достатньої кількості доказів для того, щоб Міністерство юстиції змогло висунути офіційне звинувачення тим громадянам Росії, які, за даними спецслужб США, здійснюють хакерські атаки на американські політичні партії та американських високопосадовців. Про це у четвер заявили представники правоохоронних органів та спецслужб США.

         Відкриття судової справи складно реалізувати, оскільки найкращі докази проти іноземних хакерів, зазвичай, мають гриф найвищої секретності. Однак, деякі представники Білого Дому та Держдепартаменту вважають, що судовий процес є найбільш вдалою відповіддю на спроби Росії зірвати листопадові вибори в США, не провокуючи відкритої конфронтації з російським президентом Владіміром Путіним.

         Слід зазначити, що Росія, у свою чергу, заперечує будь-яку участь у фінансуванні та підтримці хакерської діяльності.

         Річард Кларк, високопосадовець з питань безпеки при таких президентах, як Джордж Герберт Вокер Буш, Білл Клінтон та Джордж Вокер Буш, заявив, що до публічних заходів, які можуть здійснити США, належить викриття російських хакерів та вимоги посилити економічні санкції проти Росії, а також служб, компаній та осіб, повʼязаних із кібератаками.

Часті та нахабні атаки

         У той час, як точаться суперечки стосовно того, як та коли відповісти на кібератаки, високопосадовці США зійшлися на думці, що за всім цим стоять дві російські спецслужби — ГРУ та ФСБ, а їхні атаки стали частішими та нахабнішими.

         Наприклад, після того, як Всесвітня антидопінгова асоціація (WADA) рекомендувала відсторонити російських атлетів від участі в Олімпіаді у Ріо-де-Жанейро через систематичне вживання допінгу, хакери зламали базу даних цієї асоціації та опублікували конфіденційні матеріали, що вказували на наявність у деяких американських спортсменів дозволу вживати окремі заборонені препарати.

         Як повідомляє представник спецслужби США, який займається оцінкою російської кампанії, – “Справжньою метою Путіна є не просто просунути одного чи іншого кандидата, або зірвати вибори, а піддати сумніву сам факт існування Західної демократії”.

Оригінальний текст : http://www.channelnewsasia.com/news/technology/fbi-trying-to-build-legal-cases-against-russian-hackers-source/3131604.html