АктуальноВсі новиниГоловне у СвітіПодії в Україні та Світі

Федеріка Могеріні закликала РФ звільнити затримані українські кораблі, їхні екіпажі без умов і негайно

Глава дипломатії ЄС Федеріка Могеріні в четвер заявила, що інцидент за участю Росії в районі Керченської протоки став порушенням загальних засад ОБСЄ.

“Нещодавні події в Азовському морі спричинили значне занепокоєння і є ще одним випадком, коли наші загальні засади порушуються”, – сказала Ф.Могеріні, виступаючи на Раді міністрів закордонних справ ОБСЄ в Мілані.

Цей інцидент свідчить, наскільки небезпечний “шлях, що віддаляє нас від загальних засад, які всі наші країни встановили в Гельсінському заключному акті та Паризькій хартії”, зазначила дипломат.

Також Ф.Могеріні закликала до деескалації ситуації.

“Ми закликаємо всі сторони продемонструвати стриманість, щоб досягти негайної деескалації. І ми закликаємо Росію звільнити затримані кораблі, їхні екіпажі й обладнання без умов і негайно”, – зазначила Ф.Могеріні.

Крім того, Ф.Могеріні наголосила, що ЄС зберігає прихильність сталому політичному вирішенню конфлікту на сході України.

“Ми продовжуємо закликати до повної імплементації Мінських домовленостей усіма сторонами, і ми чітко дали зрозуміти, що так звані вибори на не підконтрольних уряду територіях на сході України є незаконними та підривають зобов’язання, прийняті в рамках Мінських домовленостей”, – заявила вона.

25 листопада в районі Керченської протоки російські прикордонники з застосуванням зброї затримали три кораблі ВМС України, що прямували в Азовське море. Кілька українських моряків дістали поранень. У зв’язку з інцидентом у Росії порушено справу за частиною 3 статті 322 Кримінального кодексу РФ (незаконний перетин державного кордону).

У Києві назвали дії російських прикордонників неправомірними.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close