Патріарх Київський з докором запросив митрополита Епіфанія вшанувати пам’ять священномученика Макарія.

Патріарх Київський Філарет запросив главу Православної церкви України митрополита Епіфанія вшанувати пам’ять священномученика Макарія під час спільної літургії у Володимирському соборі Києва. Запрошення опубліковано на сторінці патріарха в Facebook.

Філарет зазначив, що до нього дійшла інформація, нібито Епіфаній висловив невдоволення тим, що його не запросили на святкування пам’яті священномученика Макарія, митрополита Київського.

“Причина полягає в тому, що Ви, після обрання Вас Предстоятелем УПЦ, жодного разу зі мною не робили Божественну літургію – протягом п’яти місяців. У мене виникла думка, може, вона є хибною, що Ви вважаєте приниженням для себе служити з Патріархом Філаретом? Крім того, як мені відомо, Ви намагаєтеся послужити літургію чи в м. Дніпро, чи то в м. Маріуполь і там зібрати архієреїв нашої Церкви на противагу святкування в Києві у Володимирському соборі, де знаходяться святі мощі священномученика Макарія”, – йдеться в повідомленні.

Філарет наголошує, що нібито публічно висловлене невдоволення Епіфанія послужило підставою для запрошення. Тому Філарет і послав запрошення.

“…З радістю запрошую Ваше Блаженство на свято святителя Макарія в кафедральному патріаршому соборі 14 травня 2019 року, де ми щороку збираємося всім єпископатом для утвердження нашої єдності і зміцнення нашої Церкви”, – підкреслив патріарх.

Ми в соціальних мережах