Президент України Петро Порошенко провів телефонну розмову в “нормандському форматі” з канцлером Німеччини Ангелою Меркель, президентом Франції Франсуа Олландом і президентом Росії Владіміром Путіним.

У ході розмови лідери держав підтвердили намір дотримуватись Мінського формату, зокрема, що стосується безпеки і політичних аспектів врегулювання.

Як зазначається, лідери привітали домовленість про відновлення режиму припинення вогню з нагоди Великодня, як було погоджено під час засідання Тристоронньої контактної групи 29 березня, і наголосили на важливості суворого дотримання зазначеного режиму.

Також вони закликали спрямовувати максимум зусиль задля звільнення та обміну полоненими за принципом «всіх на всіх» і засудили погрози спостерігачам Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ.

Відзначається, що Олланд закликав всі сторони збільшити зусилля у встановленні тривалого перемир’я, яке має створити умови для політичного врегулювання на Донбасі.

“Сьогодні немає альтернативи нормандському формату, який зберігає все своє значення для того щоб уникнути ще більшого спустошення. Президент Франції закликав всі сторони продовжувати зусилля у втіленні Мінських угод”, – йдеться в повідомленні.

“Сторони наполягають, що нормандський формат повинен зберігатися в майбутньому”, – додали в президента Франції.

Сайті Кремля також повідомив, що в розмові йшлося про активізацію зусиль з обміну полоненими за схемою “всіх на всіх”.

“Висловлено співчуття у зв’язку з випадками погроз стосовно Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ”, – додали в Кремлі.

Як відомо, 6 квітня у Мінську відбулась зустріч помічників лідерів “нормандської четвірки”. Під час консультацій сторони обговорили ключові аспекти імплементації Мінських домовленостей та наголосили на пріоритетності виконання їх безпекових компонентів. Було також обговорено належну реалізацію домовленостей щодо відведення важкого озброєння. Дипломатичні радники лідерів України, Німеччини та Франції закликали радника президента РФ розблокувати процес звільнення заручників на Донбасі напередодні Великодніх свят.