Заочно повідомлено про підозру у шпигунстві полковнику ФСБ РФ Петру Горохову, який займався вербуванням українця.

Контррозвідка Служби безпеки України (СБУ) викрила спробу вербування жителя Маріуполя з боку російської ФСБ. Про це повідомляє прес-служба СБУ в середу, 4 грудня.

Наголошується, що співробітники ФСБ намагалися завербувати українця, коли той перебував на заробітках у Росії. При цьому російські спецслужби використовували психологічний тиск, залякування і шантаж. “Російський “куратор” поставив заробітчанину завдання зі збору інформації про місця розташування і чисельність особового складу військових тренувальних таборів ЗС України та добровольчих батальйонів. Особливу увагу українець мав приділяти частинам, розташованим у прикордонних районах. Окремо він повинен був збирати дані про діяльність підрозділів СБУ”, – йдеться в повідомленні. 

Після прибуття додому українець звернувся в СБУ і повідомив про своє вербування і поставлені перед ним завдання. Суд звільнив його від кримінальної відповідальності за статтею про державну зраду (ч. 2 ст. 111 КК України). При цьому було заочно повідомлено про підозру у шпигунстві (ч. 1 ст. 114 КК України) полковнику ФСБ Петру Горохову, який займався вербуванням жителя Маріуполя. 

Ми в соціальних мережах