Міжнародний Гаагський суд (Гаага, Нідерланди) – головний судовий орган, який діє в рамках системи ООН – на початку червня проведе резонансне слухання щодо порушення Росією конвенцій про боротьбу з фінансуванням тероризму і про заборону всіх форм расової дискримінації.

Згідно з інформацією, яка опублікована на офіційному ресурсі суду, слухання відбудуться в період з 3 по 7 червня 2019 року і будуть присвячені попереднім запереченням, висунутим Росією. Засідання транслюватимуть у прямому ефірі.

Україна позивається проти Росії щодо порушення Кремлем двох основних конвенцій: про боротьбу з фінансуванням тероризму та про ліквідацію всіх форм расової дискримінації. Такий позов був поданий Україною 16 січня 2017 року.

19 квітня 2018 року Міжнародний суд задовольнив запит України про запровадження тимчасових заходів (санкцій) щодо Криму (зокрема, Росія має скасувати заборону Меджлісу), але не задовольнив запит відносно питання щодо Донбасу. В свою чергу, суд таки почав розгляд обидвох проваджень.

Після російської «військової» анексії АР Крим на Донбасі триває збройний конфлікт, внаслідок якого загинули, за даними ООН, понад 13 тисяч людей. Окрім України, звинувачує Росію також Захід, який засуджує збройну підтримку сепаратистів. Кремль відкидає усі звинувачення та заявляє, що на Донбасі, начебто, можуть перебувати хіба що російські «добровольці». Також РФ стверджує, що фактично здійснила «законне» захоплення Криму всупереч міжнародному праву як «відновлення справедливості».

Джерело: https://www.dailyukraine.com/2019/05/03/gaaga-sudytyme-rosiyu-v-chervni/

Ми в соціальних мережах