Міжнародний арбітражний суд (Гаага, Нідерланди) почав розгляд позову “Нафтогаз України” проти Росії щодо відшкодування збитків, завданих захопленням РФ активів групи в Криму. Про це свідчать матеріали суду.

Позов було ініційовано Нафтогазом і його шістьма дочірніми компаніями – “Чорноморнафтогаз”, “Укртрансгаз”, “Лікво”, “Укргаздобування”, “Укртранснафта” і “Газ України”.

Компанії посилаються на регламент UNCITRAL (United Nations Commission on International Trade Law, Комісія ООН з питань права міжнародної торгівлі) та угоду між урядами України і Росії від 27 листопада 1998 року про захист інвестицій. Арбітражну заяву зареєстровано в суді 17 жовтня 2016 року. Міжнародний арбітраж уже сформував склад арбітрів.

Нагадаємо, у вересні 2016 року Україна ініціювала арбітражне провадження проти Російської Федерації відповідно до Конвенції Організації Об’єднаних Націй з морського права 1982 року з метою захисту своїх прав як прибережної держави у прилеглих до Криму морських зонах у Чорному морі, Азовському морі та Керченській протоці.