За його словами, важливо створювати прецеденти і фіксувати інформаційну війну проти України.

У президента Володимира Зеленського прокоментували вимоги до написання новин, а також введення в Україні посади омбудсмена з питань інформації, який буде протидіяти дезінформації, про що заявив глава Мінкульту Володимир Бородянський.

За словами міністра, головною функцією омбудсмена буде відстоювання інтересів держави і звернення до суду в разі поширення фейків, як це було, наприклад, у випадку з “розп’ятим хлопчиком”.

“Чисто юридично немає постраждалих, і тому неможливо звернутися до суду. Коли з’являється омбудсмен, з’являється представник держави з цих питань, і він може звернутися до суду. Тобто з’являється організація, яка починає відстоювати національні інтереси України”, – сказав Бородянський.

За його словами, важливо створювати прецеденти і фіксувати інформаційну війну проти України.

“Ми думаємо, як зробити так, щоб незалежно від того, звідки прийшла ця дезінформація, щоб її автор ніс відповідальність згідно з міжнародним законодавством в тому числі. Я не знаю, поки, як це зробити, у мене немає відповіді”, – додав Бородянський.

Також, за словами міністра, він поки що не знає, в який суд буде звертатися омбудсмен з питань інформації.

“Можливо, для цього необхідно буде міняти європейське законодавство… Просто я зараз на такий тонкий лід стаю, тому що я юридично не підкований зараз в цих питаннях, але розумію, що за дезінформацію проти будь-якої країни, особливо в період війни, повинна бути надвідповідальність”, – зазначив Бородянський.

Ми в соціальних мережах