За його словами, незаконна анексія Криму Росією і ситуація в східній Україні є величезним порушенням довіри.

Анексія Криму і конфлікт на Донбасі підірвали довіру у відносинах між Росією і Заходом, але, реагуючи на таку ситуацію, не можна діяти тільки методами залякування. Про це написав міністр закордонних справ Німеччини Зігмар Габріель в статті в газеті Rheinische Post, пише “Сегодня.UA”.

“Мир і безпека в Європі знову в небезпеці. В 21-му столітті військові конфлікти перемістилися ближче до нас. Незаконна анексія Криму Росією і ситуація в східній Україні є величезним порушенням довіри. Правильно, що НАТО відповіло на це. Німеччина знаходиться в авангарді тих, хто піклується про безпеку Альянсу”, – зазначив він.

Зокрема, він нагадав про відправлений батальйон збройних сил ФРН в Литву, на східному кордоні НАТО.

“Але якщо ми будемо слідувати тільки логіці залякування, ми просуваємо ескалацію. Ми не повинні стояти, склавши руки, коли європейська архітектура безпеки поступово стає купою руїн із застарілих, розірваних і не дотримуватися договорів. Нам потрібні спільні зусилля з контролю над озброєннями. Це принесе користь всім європейцям, включаючи росіян”, – сказав він.

З його слів, з одного боку, це означає “комплексне перезавантаження звичайного контролю над озброєннями, який є “традиційною військовою зброєю” в Європі”, за що також повинна взяти на себе відповідальність Росія.

“З іншого боку, ми повинні зміцнити наші правила і порядок в області контролю над ядерними озброєннями”, – зазначив Габріель.

На його думку, на сьогодні підписаний Рональдом Рейганом і Михайлом Горбачовим Договір про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності опинився під загрозою.

“Росія повинна довести, що не порушує цю угоду свідомо – особливо на тлі того, що Москва розширює свій арсенал нестратегічної ядерної зброї в Європі. Американці знову повинні вести діалог з питань стратегічної стабільності і зробити все можливе, щоб зберегти існуючу архітектуру контролю за озброєннями. ми будемо працювати і далі, щоб Москва і Вашингтон продовжили договір СНО, термін дії якого закінчується в 2021 році”, – додав він.

 

Ми в соціальних мережах