АктуальноВсі новиниГоловне в УкраїніУкраїна

Глава ОБСЄ закликала припинити вогонь на Донбасі

Днями голова ОБСЄ відвідала Маріуполь і по приїзду до Києва обговорила безпеку в регіоні.

Глава ОБСЄ Анн Лінде в ході брифінгу в Києві у вівторок, 15 червня, закликала негайно припинити порушення режиму припинення вогню на Донбасі.  

“Я скористалася можливістю, щоб висловити свою стурбованість збільшенням кількості випадків порушення режиму припинення вогню і повідомленнями про жертви серед цивільних та військових, і наголосила на необхідності негайного і повного дотримання режиму припинення вогню на сході України”, – сказала Лінде.  

Вона підкреслила, що вирішення ситуації в Україні і навколо неї є пріоритетом для ОБСЄ і шведського головування в організації.  

За її словами, вона обговорила з главою МЗС Дмитром Кулебою кроки, які необхідно зробити для поліпшення ситуації і зменшення страждань громадян, які живуть в районах, постраждалих від конфлікту.  

“Також я підкреслила підтримку з боку глави повного виконання Мінських угод відповідно до зусиль, які робляться Тристоронньою контактною групою і в Нормандському форматі”, – додала Лінде.  

Кулеба, своєю чергою, повідомив, що Росія відвела від кордону з Україною не більш як 12 тисяч військових. “Тому це не відвід, це не деескалація, і загроза залишається актуальною”, – сказав він.  

Міністр вказав, що детально обговорив з Лінде ситуацію з безпекою на Донбасі, російську агресію і її гуманітарні наслідки, подальшу роботу ОБСЄ в зоні конфлікту.

Теги
Close