Українцям знизили вартість комуналки на 30%, повідомив прем’єр. І це, за його словами, перший опалювальний сезон за багато років, коли тарифи не ростуть, а зменшуються.

Кабмін цієї зими спільно з представниками місцевої влади знизив суму в платіжках за тепло до 30% для користувачів індивідуального опалення, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Про це повідомив прем’єр-міністр Олексій Гончарук у своєму Telegram-каналі.  

“Це – перший опалювальний сезон за багато років, коли тарифи не ростуть, а зменшуються”, – написав він.  

“Але ви отримали дві платіжки – за газ і за транспортування. Та це не означає, що доведеться платити більше. Так, якщо ви складете цифри обох платіжок, то побачите, що в січні цього року сума менша, ніж у січні 2019”, – додав прем’єр.  

Раніше, за його словами, ціна за транспортування була включена в платіжку і входила в загальний тариф. Тепер їх розділили компанії, які постачають і транспортують газ.  

“Це рішення викорінює олігархічну монополію. Зараз з’явився цивілізований ринок енергоносіїв – постачальники послуг більше не будуть нав’язувати! Кожен споживач зможе сам обирати собі кращі умови. Тарифи не повинні регулюватися вручну. Довгі роки це відбувалося саме так – і платіжка тільки зростала. Ми вперше зменшили її, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року”, – повідомив Гончарук.  

Відзначимо, що напередодні кияни отримали січневі платіжки, в яких сума за опалення значно збільшилася, у порівнянні з груднем 2019 року.