АктуальноВсі новини

Гройсман знову грозиться звільнити Коболєва

Прем’єр-міністр запропонував звільнити керівників держкомпаній, які судяться позовно з державою.

Глава уряду Володимир Гройсман на засіданні Кабміну в п’ятницю, 5 липня, укотре пригрозив голові Нафтогазу Андрію Коболєву звільненням за небажання компанії платити 90% дивідендів.

“Нафтогаз і ще деякі державні компанії вирішили, що їм не потрібно платити дивіденди до державного бюджету. Нафтогаз подав позов проти держави. Державна компанія проти держави… Це нонсенс”, – сказав прем’єр. Він зазначив, що Кабмін прийме протокольне рішення з вимогою до Нафтогазу та інших держкомпаній до наступного засідання уряду відкликати свої позови. “Якщо вони й надалі паразитуватимуть на державних питаннях, я терпіти цього не збираюся. Сьогодні потрібно прийняти протокольне рішення уряду, направити [його] в наглядові ради і менеджмент, поставити питання про те, що до середи вони повинні відкликати всі свої позови проти держави, тому що держава – їхній власник. Якщо вони цього не зроблять, я зараз пропоную доручити міністерствам, у координації яких Нафтогаз, Турбоатом, здається, ще якісь підприємства, внести пропозиції на середу про звільнення таких керівників”, – запропонував Гройсман. 

Як відомо, Кабмін постановив направити 90% прибутку держкомпаній за минулий рік до держбюджету. У свою чергу, компанія вирішила виплатити тільки 30% і оскаржила рішення уряду в суді.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close