Головне в Україні

Громадські лідери про зняття земельного мораторію та вільний ринок землі (частина 1 – Президенти)

Парламент продовжує розгляд законопроекту про ринок землі в Україні. Пропонуємо вам точку зору публічних осіб, лідерів громадської думки про доцільність зняття мораторію та вільний ринок землі. Тільки пряма мова, без купюр та перекручувань.

Володимир Зеленський президент України

Я — за вільний ринок землі. Хочемо це зробити цього року. Ми вже зустрічалися з міжнародними інвесторами… Наше населення треба інформаційно підготувати — це проблема номер один. Людям слід зрозуміти, що після зняття мораторію землю не заберуть. Вони мають розуміти, яким був вплив окремих агрохолдингів, щоби не знімали мораторій. Іще одна проблема: на один земельний акт є кілька власників. Це також треба вирішити. Цьогоріч ми обов’язково проведемо земельну реформу, що вже в наступному році дозволить створити ринок землі на 40 млн га, яка є найкращою в світі.

«Земля належить українцям. У моделі, яку ми будемо пропонувати з урядом, купувати чи продавати землю зможуть тільки українські громадяни та українські компанії.

“Страшилки” про китайців, про арабів чи про інопланетян, які вивезуть нашу землю вагонами — це маячня».

«Це право володіти, користуватися та право розпоряджатися своєю землею. Інакше починається Радянський Союз. Це совок, коли громадяни отримали свої квартири, але не могли їх продавати легально. І це неправильно».

«В результаті з’явилися незаконні сірі схеми та махінації. Те саме зараз відбувається з землею. В 2001 році був накладений мораторій, написано, що депутати мають розробити прозорий механізм продажу землі. Пройшло 18 років і де? Замість механізму з’явився процвітаючий тіньовий ринок”.

«З 7 млн українців 1 млн громадян померли, так і не отримавши шанс стати господарями землі. Список країн, де немає ринку землі: це Північна Корея, Таджикистан, Венесуела, Куба, Конго, Україна».

Петро Порошенко, голова партії «Європейська солідарність», Президент України (2014-2019 роки)

Я вважаю, що українська держава та український народ стануть набагато багатшими, коли мораторій буде скасовано. Я вважаю, що мораторій на землю служить тим, хто намагається експлуатувати непрозорий ринок землі. Я вважаю, що продовження мораторію є прямим зв’язком з корупцією. Я не хочу з цим мати нічого спільного. Мушу визнати, що я в цьому питанні, хоч і стою на позиціях української Конституції і європейського права, але поки перебуваю в політичній меншості.

Леонід Кравчук (Президент України 1991-1994)

У нас настільки велика філософія прихильності людей до землі, що тут потрібно бути дуже і дуже обережним. Але сидіти як собака на сіні і нічого не робити, теж не можна … Ми доживемо до того, що земля буде продана, а ми будемо говорити про мораторій. Потрібно створити ринок землі.

Леонід Кучма (Президент України1994-2005)  

Мораторій — це гальма, які не сприятимуть реформуванню земельних відносин. Продовження мораторію вигідне певним силам для того, щоб тривало беззаконня над селянами, земля повинна бути включена в економічний оборот».

Віктор Ющенко (Президент України 2005-2010)

Він (мораторій) призвів до того, що на сьогоднішній день, за оцінками деяких експертів, близько 39% землі вже мають власника через тіньові схеми, через напівлегальні схеми.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close