Кількість громадян України, яким хочеться отримати російський паспорт, незначно зменшилася.

Росія в першому кварталі 2019 року надала громадянство для майже 19 тисяч українців. Про це йдеться в статистичних даних з міграційної ситуації Міністерства внутрішніх справ РФ.

Зокрема, за січень-березень 18 894 українці отримали громадянство РФ (прийнято, відновлено, визнано). Також за цей період прийнято рішення про видачу 14 742 дозволів на проживання для українців. Разом на цей час у РФ проживають з посвідками на проживання 169 356 українців. Окрім того, громадяни України в першому кварталі отримали 14 972 дозволи на тимчасове проживання в РФ, тоді як проживають на цей час з такими дозволами в РФ 151 087 українців. При цьому за січень-березень 2018 року російське громадянство отримали 19,4 тисячі громадян України.

Нагадаємо, за весь 2018 рік Росія надала громадянство 83 тисячам українців. Тоді повідомлялося, що кількість українців, які бажають отримати російський паспорт, зменшується третій рік поспіль.

Як відомо, 24 квітня президент РФ Володимир Путін підписав указ про спрощене отримання російських паспортів жителями окремих районів Луганської і Донецької областей України. Путін пояснив, що рішення надавати в спрощеному порядку громадянство РФ жителям українського Донбасу носить чисто гуманітарний характер, “тому що ситуацію, що склалася, більше не можна терпіти”. У МЗС України заявили, що Київ не визнає законів щодо спрощеного надання російського громадянства українцям. А заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і вимушено переміщених осіб Юрій Гримчак повідомив, що Україна зможе встановити громадян, які отримають російські паспорти. Раніше він же заявив, що жителів Донбасу, які отримають російські паспорти, потрібно позбавляти українського і закордонного паспортів України.

Ми в соціальних мережах