Рік тому гривня була найбільш недооціненою валютою світу, а зараз піднялася на сім позицій.

Українська гривня поліпшила позиції в індексі Біг-Мака, піднявшись з п’ятого на сьоме місця з кінця. Рейтинг публікує видання The Economist.

Отже, Біг-Мак коштує в Україні 57 грн у той час, як у США – 5,67 долара. Тому курс української валюти недооцінений на 58,1% у порівнянні з фактичним обмінним курсом 23,99 грн / долар, а курс, за купівельною спроможністю, мав би бути на рівні 10,05 грн / долар.   Роком раніше, за індексом Біг-Мака, гривня була недооцінена на 69% і займала перше місце в рейтингу, а в липні 2019 року піднялася на п’яте – курс української валюти був недооцінений на 61,3%.

Найбільш недооціненими валютами світу в січні стали грошові одиниці ПАР, Росії, Румунії, Туреччини, Азербайджану і Малайзії.   Переоціненими валютами є тільки швейцарський франк і норвезька крона. У Швейцарії Біг-Мак коштує на 18,4% дорожче, ніж у США, у Норвегії – на 5,3%.  

Індекс Біг-Мака був винайдений The Economist у 1986 році. Він заснований на теорії паритету купівельної спроможності (ПКС) і використовується як жартівливий показник вартості валюти. В основі дослідження лежить вартість бургера Біг-Мак у мережі фаст-фудів McDonalds. Видання стверджує, що цей рейтинг добре показує віддалену перспективу зміцнення валют у середньому в наступні десять років, і навпаки.

Ми в соціальних мережах