Хакерську атаку міністр цифрової трансформації назвав “привіт-закладкою” від попередників.

В електронному кабінеті забудовника виявили скрипт, який дозволяє тимчасово приховувати документи від публіки, повідомляє міністр цифрової трансформації Михайло Федоров у Facebook.

“Винахідливість корупціонерів безмежна. Їхню б кмітливість – та на користь громадян”, – написав він.

За словами Федорова, минулої п’ятниці Кабмін запустив перші 9 електронних послуг в сфері будівництва без чиновника. І тільки за вихідні в системі розпочато 19 будівництв і 6 об’єктів введено в експлуатацію онлайн.

“Уважно стежачи за першими послугами, ми виявили дивний факт: документи після автоматизованої перевірки реєструються в реєстрі автоматично, проте вони не відображаються в публічній частині реєстру. Тобто публічно перевірити, що, наприклад, право зареєстровано, неможливо”, – додав Федоров.

Фахівці Міністерства швидко перевірили цю ситуацію і знайшли в реєстрі будівництва дуже дивний скрипт з назвою “не світити”, який приховував документи на термін до 10 днів залежно від різних параметрів, які вносилися явно не адміністратором системи.

“Такий собі “привіт-закладка” від попередників. І це добре пояснює схему, коли раніше після подачі людьми документів з ними зв’язувалися сторонні особи і пропонували прискорити реєстрацію документів. Скрипт знищений! Запуск нового кабінету знищив всі подібні маніпуляції, і ми такого більше не допустимо”, – написав міністр.

Федоров також повідомив, що цього тижня буде оприлюднено реєстр будівництва у формі відкритих даних, “щоб раз і назавжди зняти всі можливі маніпуляції і приховування даних”.

Це дозволить ЗМІ, бізнесу, громадськості легко перевіряти легітимність будь-якого будівництва, аналізувати забудовника: як багато у нього довгобудів і порушень в минулому.

Ми в соціальних мережах