Головне в УкраїніГоловне у Світі

ІНТЕРВʼЮ ЖУРНАЛУ “BILD” З ТУРЕЦЬКИМ МІНІСТРОМ ЗАКОРДОННИХ СПРАВ МЕВЛЮТ ЧАВУШОГЛУ

[multilanguage_switcher]

“Європа приборкує Туреччину”

Анкара. Минув місяць після путчу в Туреччині. В інтервʼю з  BILD Міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу (48) розповідає про масові звільнення, ставлення до ЄС та чому його дружина не проти смертної кари.

BILD: Пане  Міністре закордонних справ, після спроби військового перевороту політику Туреччини в межах ЄС гостро критикують. Політичні діячі ЄС дорікають Вам у «радикальному расизму». Це означає кінець відносинам?

Мевлют Чавушоглу: «Жодна інша країна так не докладала таких зусиль як ми, аби виконати всі умови для вступу в ЄС. Але те, що ми зараз бачимо  від деяких країн-членів, то це тільки погрози, образи і тотальні блокади. Я запитую себе: в чому ми провинилися?Чому існує ця ворожнечість до Туреччини? Перегляньте-но договір щодо біженців.  Ми уклали угоди, де чітко сказано, що у жовтні для громадян Туреччини буде надано право безвізового режиму. І коли я про це нагадую, багато хто відразу дратується. Але так не може бути. Все, що добре для ЄС з нашого боку виконано, але Туреччина нічого від цього не отримує».

Якщо для турків із жовтня не відкриють безвізовий режим, чи прибуватимуть знову восени до ЄС тисячі біженців із Туреччини?

Мевлют Чавушоглу:  «Я не хочу говорити про найгірший варіант розвитку подій, переговори з ЄС тривають. Зрозуміло одне: або ми виконуємо відразу усі домовленості, або ми їх відкладаємо в сторону. Мене розчаровує те, що нас критикують, коли ми просимо уже визначену матеріальну допомогу у розмірі 3 млрд. євро. Гроші не для нас, а для біженців! Туреччина тягне вантаж усіх країн, ми витратили 25 млрд доларів. Проте від ЄС ми тільки і чуємо: “Ми тут головні, і це потрібно зробити саме так!” Але так не повинно бути, такий хід думок неправильний».

Але смертна кара, яку ви, імовірно, відновите, суперечить принципам ЄС…

Мевлют Чавушоглу: «В Європі всі поводяться так, ніби ми вже впровадили смертну кару. У людей є таке бажання, і це потрібно розуміти. Це була найкривавіша спроба перевороту в історії Туреччини. Людей переїжджали танки, їх розстрілювали з винищувачів, був атакований парламент. Ми не можемо ігнорувати таке бажання і повинні обговорити його у парламенті. Оскільки ми не хочемо приймати такі важливі рішення на одному подиху, навпаки, необхідно подивитися на це з усіх сторін і спокійно подискутувати».

Ви за відновлення смертної кари?

Мевлют Чавушоглу: «Я особисто принципово проти цього, виконуючи свої повноваження у Раді Європи я завжди висловлювався проти цього, я також говорив про те, що США і Японія повинні скасувати смертну кару. Але на даний момент, у турецького народу дуже великий сплеск емоцій, і ми не можемо це просто так ігнорувати. Моя дружина, наприклад, за смертну кару. Вона академік, є працівником вільного найму. Але після того, як вона пережила цей переворот, вона сказала: «Нам потрібна смертна кара». Я спокійно обговорив із своєю дружиною та дочкою переваги і недоліки. Турецький народ травмований. І це те, чого європейці не розуміють. Вони нас ображають, замість того, щоб допомагати Туреччині».

Що, на Ваш погляд, ЄС зробив не так?

Мевлют Чавушоглу: «Ми отримали псевдопідтримку, а справжної так і не побачили. Наше населення запитує себе: Навіщо нам партнер, якщо ми не в однакових умовах? Немає різниці, чи подобається уряд чи ні, чи на задньому фоні стоїть Президент Ердоган чи ні. Потрібно було конкретніше висловлюватись проти перевороту, і організовувати зустрічі в Туреччині на більш вищому рівні. І коли наших громадян в Австрії канцлер Керн кваліфікує як радикалів,  це жорсткий докір. Можливо, австрійський уряд повинен піклуватися про своїх радикальних громадян. Це австрійці не турецького походження під час виборів, коли було обрано Хайдера, віддали 49,9% своїх голосів за правоекстремістського кандидата у президенти».

Критика ЄС була направлена передусім на зачистки після путчу. Ви відреагували масовими арештами та звільненнями…

Мевлют Чавушоглу: «Ви не розумієте на скільки небезпечна терористична організація Фетуллаха Гюлена, яка стоїть за цим переворотом. 40 років вони проникали у сфери юстиції, військову та в поліцію. Також в моє міністерство проникло від 300 до 400 учасників цієї групи завдяки екзаменаційним запитанням, які були викрадені минулого року, хоча вони і знають не одну іноземну мову. Що стосується звільнень: у Німеччині після її обʼєднання було звільнено 150 000 осіб тому, що вони підозрювалися у співпраці з СРСР. Ми повинні вживати цих заходів, щоб спроба перевороту не повторилася. Така загроза все ще існує».

УВАГА ДЕЗІНФОРМАЦІЯ!!! на  ресурсі novayagazeta-ug.ru/news/u4949/2016/08/16/137477 (“викривляють” слова  Міністра закордонних справ Туреччини Мевлюта Чавушоглу)

 

Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close