АктуальноВсі новиниУкраїна

Іран не відповідає на запити Києва про чорні ящики

Україна вже двічі просила Іран передати чорні скриньки, але відповіді так і не отримала. Також до Києва не приїхав іранський експерт.

Найгіршим варіантом розшифрування чорних скриньок збитого біля Тегерана українського літака є те, якщо це робитимуть в Ірані. Про це на засіданні комітету Верховної Ради з нацбезпеки в середу, 15 січня, заявила керівник департаменту міжнародно-правового департаменту Офісу генпрокурора Поліна Чиж.  

За її словами, Україна звернулася до Франції з проханням спільно розшифровувати чорні скриньки на випадок, якщо вони будуть відправлені туди з Ірану.  

“Ми попросили їх розглянути можливість виділити експерта або групу експертів, які можуть приїхати на територію України і проводити з нами розслідування і розкриття інформації з чорних скриньок. По-друге, розглянути можливість, у разі якщо це буде зроблено на території Франції, нашим експертам взяти участь у цьому процесі на території Франції, або щоб Франція також розглянула можливість дозволити брати участь на території третьої країни, де буде здійснено розкриття даних чорних ящиків”, – повідомила Чиж.  

За її словами, питання надання Україні ящиків залежить від Ірану. “Без сприяння Ірану ми не можемо отримати самописці”, – визнала вона.   Чиж нагадала, що в сьогодні очікувалося прибуття іранського експерта до Києва, який повинен був вивчити лабораторію, в якій планувалося здійснювати розшифрування чорних скриньок.  

“Однак вчора іранська сторона сказала, що вони не можуть його відправити. І ми не можемо це ні підтвердити, ні спростувати. Сьогодні ми знову направили їм запит, щоб наші експерти досліджували ящики, але відповіді поки що немає, і їх фахівець не приїхав”, – повідомила вона.  

Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close