У постанові Кабінету міністрів дано визначення пов’язаним термінам – блокпост, комендант, патруль тощо.

Кабінет міністрів на засіданні в середу, 8 липня, прийняв постанову, яка визначає Порядок заходів під час введення комендантської години і встановлення спеціального режиму світломаскування.

Зазначається, що цей порядок може застосовуватися в окремих місцевостях, де введено воєнний стан. Документ визначає такі терміни, як блокпост, комендант, патруль, пропуск, світломаскування.

Наголошується, що постанова була затверджена з метою забезпечення реалізації положень пункту 5 частини першої статті 8 закону України Про правовий режим воєнного стану.

Комендантська година і встановлення спеціального режиму світломаскування вводиться наказом військовим командуванням або військовою адміністрацією.

Наказом призначається комендант, визначаються час, протягом якого діють комендантська година і спеціальний режим світломаскування, межі території їхнього введення, способи реалізації заходів з підтримки правопорядку, порядок руху залізничного, автомобільного, морського, річкового, повітряного транспорту, порядок створення, функціонування та місцеперебування комендатури і її склад.

“Введення комендантської години і встановлення спеціального режиму світломаскування здійснюється тільки за наявності реальної загрози життю і безпеці осіб, інтересам суспільства чи держави, а також для забезпечення громадського порядку”, – сказано в постанові.

Proekt postanovi from Oleksandr Bilous

Ми в соціальних мережах