АктуальноВсі новиниУкраїна

Кабмін затвердив заходи проти штаму Дельта

У разі відмови від тестування або позитивного результату експрес-тесту на кордоні буде відмовлено у в’їзді в Україну.

Кабінет Міністрів затвердив рекомендації Ради національної безпеки та оборони (РНБО) з протидії штаму коронавірусу Дельта. Відповідне рішення прийнято на засіданні уряду, повідомляється на сайті Міністерства охорони здоров’я в п’ятницю, 25 червня.  

“Перш за все, ми будемо проводити контроль стану здоров’я прибулих із країн, де цей штам коронавірусу вже поширений. Для цього розгорнуто пункти тестування на визначення антигену коронавірусу SARS-CoV-2 у пунктах пропуску через державний кордон”, – сказав головний санітарний лікар Ігор Кузін.  

Для в’їзду в Україну іноземцям (крім власників виду на проживання) та особам без громадянства, старшим за 12 років, які прибувають з Індії, Великої Британії, Росії та Португалії або перебували на території цих країн не менше семи днів протягом останніх двох тижнів, потрібно безпосередньо на пунктах пропуску здати експрес-тест на антиген. При негативному результаті їм дозволять потрапити в Україну.  

У разі відмови від тестування або позитивного результату експрес-тесту на кордоні буде відмовлено у в’їзді в Україну.  

Такі ж заходи будуть прийняті відносно громадян України, які прибули в країну з Індії, Великої Британії, Росії та Португалії. У разі позитивного результату на коронавірус вони підлягають обов’язковій самоізоляції чи обсервації.  

Працівники Нацполіції забезпечать супровід осіб, які підлягають обсервації, від зони прикордонного контролю санітарної зони для їх подальшого транспортування до місць обсервації або в установи охорони здоров’я для їх госпіталізації.  

Санітарні зони облаштовуються поза територією пунктів пропуску (пунктів контролю) через державний кордон. Список країн буде переглядатися та оновлюватися залежно від епідемічної ситуації.  

Нагадаємо, в ВООЗ заявили, що COVID-штам Дельта удвічі заразніший від звичайного. При цьому більшість вакцин ефективні від цієї мутації коронавірусу.

Теги
Close