Карантинні заходи продовжать у разі зростання числа інфікованих після Великодня. Інакше система охорони здоров’я може не впоратися, зазначив Віктор Ляшко.

Продовження карантину в Україні буде залежати від того, чи не станеться в країні стрімкий стрибок кількості захворювань після святкування Великодня. Про це в п’ятницю, 17 квітня, сказав в ефірі Радіо Свобода заступник міністра охорони здоров’я, головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

За словами чиновника, якщо кількість нових хворих зростатиме більш ніж на 2% від усіх інфікованих, то карантинні заходи продовжать, адже в такому випадку система охорони здоров’я може не впоратися.  

При цьому за останній день приріст числа інфікованих склав 12%.   “Про продовження карантину ми будемо комунікувати ближче до наступної середи, після Великодня. Подивимося, що буде відбуватися у Великодні свята і як люди будуть дотримуватися карантинних заходів. Між тим, ми розробляємо різні сценарії виходу з карантину. Будуть впроваджувати пом’якшення”, – зазначив Ляшко.  

За його словами, Україна зараз тестує на COVID-19 усіх, хто цього потребує, за алгоритмами Всесвітньої організації охорони здоров’я. Він також зазначив, що сьогодні проводяться 5 тисяч тестів на добу.   “Щодо масового тестування, то за один день 40 млн українців ми не протестуємо. Проведення тестування особам, які не були в контакті з хворими або не мають симптомів, буде робити оманливе відчуття безпеки. Людина протестується в перші три-чотири дні інкубаційного періоду, відчуватиме, що повністю здорова, і порушуватиме режим самоізоляції”, – зазначив заступник міністра.  

Станом на ранок 17 квітня, в Україні зафіксували 4662 випадки коронавірусу. Померло 125 осіб, і 246 вилікувалися. За добу заразилася 501 особа. Це новий рекорд для України.