Незважаючи не те, що  українські урядові сили контролюють території в Авдіївці, повітряний простір на лінії фронту  та станції знаходяться під контролем  промосковських  бойовиків.

          Як результат, люди, які проживають на підконтрольних Україні територіях, змушені оглядати проросійські канали, що висвітлюють діяльність української влади в негативному контексті.

          Так, жителька Авдіївки Ольга Шажкова розповідає, що до війни у неї показували всі канали, а зараз — лише російські і сепаратистські.

          Більша частина інфраструктури телебачення та радіомовлення на сході України або контролюється бойовиками, або ж була зруйнована внаслідок бойових дій. Це залишило Україну, чиї власні засоби масової інформації, як правило, називають сепаратистів «спонсорованими Росією террористами»,  позаду Росії в інформаційній війні, яка відіграє важливу роль у врегулюванні  кризи.

          Тому, у своїй боротьбі за глядачів на сході, Київ докладає максимум  зусиль  заради  того, щоб вони мали доступ до українського телебачення і радіомовлення.

          ЗМІ  є важливою зброєю в той час, коли неодноразово порушена домовленість про припинення вогню знаходиться під загрозою, відбулося стільки смертоносних бойових дій протягом року, а також коли знову  загострюються політичні відносини між Україною і Росією.

          Могутність телебачення у маніпулюванні людьми була проілюстрована ще у 2015  році під час опитування громадської думки, проведеного за  сприянням посольства Великої Британії в Києві. Дослідження показало, що 89% респондентів покладаються на новини по  телебаченню. Тому понад 52% людей, що проживають на контрольованих Україною територіях на сході, знаходяться під впливом так званої російської пропаганди.

          Українська влада ще наприкінці 2014 р. надала вказівку міністерству  інформаційної політики  посилити українську  медіа-стратегію. Так, колеги із Заходу,  в тому числі і США, подарували Україні телевізійне обладнання на суму 60 млн. грн ($ 2,4 млн.) для цього та інших проектів, але уряд в Києві немає достатню суму коштів на введення його в дію.

          Натомість, один місцевий чиновник в Луганській області взяв ініціативу в свої руки і розміщує провайдери системи «Tannoy» на зовнішній стороні адміністративних будівель. Вони налаштовані на хвилі українського радіо і транслюються в прилеглих населених пунктах.

          Крім того, на Луганщині транслюються конкурсні програми,  де глядачі, в тому числі і з сепаратистських територій, можуть  зателефонувати і виграти призи або поповнення на мобільний телефон,  правильно відповівши на питання про українською мову і культуру.