АктуальноВсі новини

Кількість українців у Польщі зросла вп’ятеро – консул

Громадянам України видано майже 200 тисяч дозволів на проживання в Польщі. Українці в цій країні, переважно, виконують просту фізичну роботу.

 За останні п’ять років кількість трудових мігрантів з України в Польщі зросла в п’ять разів – з 300 тисяч до, приблизно, 1,5 млн. Такі дані озвучила керівник консульського відділу посольства України в Польщі Світлана Криса.

“З початку 2014 року спостерігається різке збільшення кількості громадян України, які перебувають у Польщі. Якщо до 2014 року їх кількість оцінювалася, приблизно, в 320 тисяч, то зараз, за ​​неофіційними даними, це півтора мільйона чоловік”, – повідомила Криса. Вона додала, що, за офіційною статистикою Управління з питань іноземців Польщі, на сьогодні громадянам України видано 196 тисяч дозволів на проживання. Консул зазначила, що українці в Польщі, в основному, виконують просту фізичну роботу, а саме: працюють на будівництві і ремонтних роботах, у транспортній сфері, сільському господарстві, сфері обслуговування, на виробництві заводів і фабрик. “Взагалі зараз, напевно, немає такої галузі в Польщі, де б не працювали українці”, – сказала Криса і додала, що в Польщі є також невеликий відсоток українців, які працюють у сфері IT-технологій, у вищих навчальних закладах, у сфері медобслуговування. Раніше повідомлялося, що Польща може втратити кожного четвертого заробітчанина з України. Це пов’язано з тим, що з 2020 року в Німеччині відкривається ринок праці, який може спровокувати відтік українців з Польщі. Також стало відомо, що в 2018 році українські мігранти переказали з Польщі в Україну $3,6 млрд. Загальна ж сума переказів з різних країн склала $10,8 млрд.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close