Голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат Рефат Чубаров розраховує на розгляд Верховною Радою права кримськотатарського народу на самовизначення в Криму і законопроекту про статус кримськотатарського народу як корінного до кінця цього року.

1

       Голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат Рефат Чубаров сказав, що кримські татари мають повне право на самовизначення в Криму, а також заявив про те, що намагатиметься включити до порядку денного законопроект про визнання кримських татар корінним народом та прийняття його до кінця цього року.

          В інтервʼю, яке він дав на засіданні, що відбувалося у форматі круглого столу в Києві,  Чубаров зазначив, що докладе усіх зусиль, аби цей законопроект був розглянутий у Верховній Раді, і щоб права кримських татар були надійно захищені Конституцією.

          У березні 2014 року, Росія, опираючись на референдум, який вона організувала в Криму і який не був визнаний світовою спільнотою, оголосила український півострів Крим своєю територією. З іншої сторони, кримські татари, населення яких складає 14% півострова, оголосили бойкот референдуму.  Лідер кримських татар, після окупації Росією півострова, наголошує про збільшення тиску на кримських тат